az osztrák államfő - aki korábban a Zöld Párt politikusa volt - már korábban elmondta, hiába nyeri meg a Szabadságpárt a választást, nem bízza meg annak kancellárjelöltjét kormányalakítással, dacára a világszerte létező szokásjognak.
ezt akkor sem szokták keresztülhágni az államfők, ha szívüknek nem kedves választási eredmények születnek, egészen egyszerűen azért, mert a szokásjogok azért is alakulnak ki, hogy biztosítsák egy ország kormányozhatóságát.

persze emberileg értem, hogy a demokratikus értékek felkent őrei valójában pont akkor nem tartják fontosnak a korábban általuk váteszként védett értékeket, amikor nem a sajátjaik nyernek, de minden ilyen cselekedet valójában egy koporsószög az ekként gondolkozók politikai karrierjébe.

a választók ugyanis - különösen hosszabb távon - nem annyira szeretik, ha tendenciózusan hülyének nézik őket. főleg akkor nem, ha a legtöbb voksot kapott párt nem jut esélyhez, mert csak. persze lehet ezt tenni, akkor emelkednek fel még inkább az elitellenes mozgalmak.

Országos politika

Közélet

777

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média

888