A mesterséges intelligencia rohamos fejlődése új jogi kihívásokat vet fel, amelyekre a világ különböző jogrendszerei eltérő módon reagálnak - derül ki a Századvég elemzéséből.

Magyarországon az MI-szabályozása részben az uniós jogi keretekhez igazodik. A kormány 2020-ban elfogadta a Mesterséges Intelligencia Stratégiát, amelynek célja az MI alkalmazásának támogatása. A magyar jogi környezetet jelenleg több területen is érinti az MI, például a polgári jogban a felelősségi kérdések, a szerzői jogban az MI által generált tartalmak, a büntetőjogban pedig az MI-alapú bűncselekmények kezelése jelent kihívásokat.

Magyarország célja, hogy az MI technológiai fejlődésének élére álljon, és a gazdasági növekedést támogató, de jogilag biztonságos környezetet alakítson ki. Összességében elmondható az, hogy az MI és a jog kapcsolata folyamatosan fejlődik, így az egyensúly megtalálása, az innováció ösztönzése és a jogbiztonság megőrzése alapvető fontosságú a mesterséges intelligencia felelős és fenntartható fejlődése érdekében.

A részletes elemzés megtalálható a Századvég honlapján! 👉 https://szazadveg.hu/cikkek/a-mesterseges-intelligencia-szabalyozasanak-jovoje/

Országos politika

Közélet

777

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média

888