Szijjártó Péter szerint ismét a brüsszeli bürokraták alkalmatlanságának árát fizeti meg az európai gazdaság

Ma 1️⃣2️⃣0️⃣ éve született a magyar ponyva- és légiós regényírás legnagyobb alakja.
1905. március 29-én született REJTŐ JENŐ (eredetileg Reich Jenő; írói álnevei: P. Howard, Gibson Lavery) Budapest, Erzsébetvárosban. Elhunyt munkaszolgálatosként a Szovjetunióban 1943. január 1-jén.
Népszerű író, kabaré- és színpadi szerző, filmíró, a magyar szórakoztató irodalom kiemelkedő képviselője és megújítója.
“Különleges ember volt, bámulatos memóriával, iszonyatos munkabírással, egészen egyedi és utánozhatatlan humorral illetve valami olyan elképesztő tehetséggel megáldva - a különböző szürreálisan vicces karakterek megteremtésében - hogy még csak hasonló stílusú íróról sem tud máig sem az irodalomtörténet. Utánozhatatlan és megismételhetetlen volt minden, amit csinált.
Rejtő Jenővel egy egészen kivételes embert vesztett a magyar ponyva- és szépirodalom, nem beszélve a kabaré és operett világáról. Írásait eddig még soha, senki nem tudta utánozni (bár akadtak kísérletek), mint ahogyan történeteinek megfilmesítése sem hozott eddig sikert. Mindennek oka, az egészen sajátos humora, utánozhatatlan jellem és helyzet komikuma, illetve egyedi karakter-teremtése.
Legjobb regényeit - mint például személyes kedvenceimet: "Az elátkozott part”-ot, annak folytatását "A három testőr Afrikában"-t, illetve "A Piszkos Fred a kapitány"-t, a "A megkerült cirkáló"-t és a "Járőr a Szaharában"-t - tucatszor is el lehet olvasni, mindig megnevettetnek bennünket. És mi lehet nagyobb érdem, vagy felemelőbb siker, mint jókedvre deríteni milliókat, éppen úgy, ahogyan Rejtő Jenő tette: zseniális eredetiséggel.” (Harmat Árpád Péter)