A kormány 450 milliárd forintot biztosít a vállalkozások fejlesztésére GINOP Plusz programon keresztül.
️️️
Gratulálunk!
KITÜNTETETT TATABÁNYAI ÉLETMENTŐ
A rendőrségre január 30-án kora este tett bejelentést egy nő, és arról értesítette a rendőröket, hogy öccse a tatabányai lakásában éppen öngyilkosságra készül. A mentőszolgálat munkatársai kimentek a megadott címre, de a férfi nem engedte be őket a negyedik emeleti lakásba. Sőt, azzal fenyegetőzött, hogy ha valaki megkísérli ezt, kiugrik az ablakon.
Ekkor lépett a történetbe a tevékenységirányítási központ ügyeletese, Tóth Andrea főtörzszászlós, aki telefonon vette fel a kapcsolatot az öngyilkosságra készülő férfival. Azt mondja, hosszú rendőrségi munkája során számos hasonló esettel találkozott, van némi tapasztalata abban, hogyan kell cselekedni ilyen helyzetben. 1995 óta hivatásos rendőr, dolgozott közterületen, volt nyomozó, és tizenkét éve végzi az ügyeleti munkát.
– Bár kollégáim is hívták telefonon, hogy segítséget nyújtsanak neki, de a férfi senkivel sem volt hajlandó kommunikálni – magyarázza Tóth Andrea. – Szerencsére velem szóba állt, és ez az első lépés volt a siker felé. Többször mondták korábban, hogy megnyugtató a hangom, talán ezért volt hajlandó beszélni velem, talán egy nyugodtabb pillanatát fogtam ki, nem tudom. Az biztos, hogy nem szakította meg a vonalat, így volt alkalmam elmondani neki, hallottam, hogy magánéleti problémája van, szeretnék segíteni, ha megengedi. Azt nem mondtam, hogy rendőr vagyok, igaz, ő sem kérdezte, mindenesetre beszélgetni kezdtünk. És ha eltelik egy-két perc, ő pedig nem bontja a vonalat, akkor arra is van esély, hogy hosszabban tudunk beszélni a gondjairól, én pedig megnyugtathatom őt valamennyire. Számos hasonló esettel találkoztam, jó néhány embert csillapítottam le ilyen helyzetben. Olyanokat, akik ugyancsak párkapcsolati gondok miatt akartak véget vetni az életüknek, más munkahelyi, illetve egészségügyi bajai miatt. Felajánlottam a férfinak, hogy beszélgessünk személyesen, úgy mégiscsak más, mint telefonon keresztül. Beleegyezett, én pedig mondtam neki, hogy ne ijedjen meg attól, hogy engem rendőrök fognak odavinni hozzá. Ő ezt megértette, de kikötötte, hogy csak engem enged be a lakásba. Végül odaérkeztünk a házhoz, ahová már a járőr kollégákkal együtt mentünk be.
A férfi ajtót nyitott, de úgy mögötte, hogy Tóth Andrea csak félig látta, márpedig az ajtó mögötti kezében lehetett volna akár fegyver vagy kés is. Amikor aztán az ajtó egy kicsit jobban kinyílt, Tóth Andrea félreállt, és a járőrök egy szemvillanás alatt bementek a lakásba, ahol megbilincselték a zavartan viselkedő férfit. A lakásban üres gyógyszeres üvegek, gyógyszeres levelek voltak, és még egy búcsúlevél is. Mindebből az derült ki, hogy a 46 éves tatabányai férfi komolyan gondolta, amit tervezett. Végül – elsősorban a tevékenységirányítási központ ügyeletesének köszönhetően – sikerült megakadályozni, hogy kárt tegyen magában. A férfit a mentősök kórházba vitték. Tóth Andrea főtörzszászlóst pedig példamutató szolgálatellátásáért Boross Zoltán László ezredes, megyei rendőrfőkapitány ünnepélyes állománygyűlés keretében elismerésben részesítette.
TRENCSÉNYI ZOLTÁN
FOTÓ: RENDŐRSÉG