EZEN A NAPON...1957. február 9.-én hunyt el a portugáliai Estorilban Főméltóságú vitéz nagybányai Horthy Miklós a Magyar Királyság Kormányzója.

"Mély a tenger és végtelen… De mélyebb szeretetem, mely szülőhazámhoz fűz, és végtelenebb vágyódásom, mely a magyar földre és a magyar nép körébe hazavonz!" 🙏🇭🇺

Horthy Miklós a 20. századi magyar történelem meghatározó személye, az Osztrák–Magyar Haditengerészet tengerésztisztje, 1909–1914 között Ferenc József szárnysegédje, ellentengernagyként a flotta utolsó főparancsnoka. Az uralkodó a világháború végén altengernaggyá léptette elő. Az első világháborút követő proletárdiktatúra összeomlása után megszilárdította az államhatalmat. 1920. március 1-től 1944. október 16-ig a Magyar Királyság Kormányzója.

A Kormányzó Úr a nyilasok 1944. októberi hatalomátvétele után nem csak elrabolt fiáért aggódhatott, hanem azért is, hogy milyen sors vár rá a német hadifogságban. A Bajorországban található Hirschberg kastélyban szerény körülmények között tartották fogva egy SS-század őrizete alatt, azzal a paranccsal, hogy szövetséges támadás esetén a családot ki kell végezni. Az amerikai csapatok közeledésekor azonban ezt mégsem tették meg, így a Kormányzó Úr és családja a német hadifogságból amerikai fogságba került.

Szabadulása után Weilheimben telepedett le, azonban felesége betegségei miatt 1949-ben Portugáliába, Estoril városába költöztek.

Az 1956-os forradalom híre előbb fellelkesítette, ám annak későbbi kudarca nagyon megviselte a mindvégig jó egészségnek örvendő, emigrációban élő Horthy Miklós Kormányzó Urat. A forradalom leverése után apátiába zuhant, bár az orvosok szerint szervi bajban nem szenvedett, nemsokára elhunyt. Edelsheim Gyulai grófnő, a Kormányzó Úr menye ,,kiskormányzóné", Horthy István kormányzóhelyettes özvegye, aki végig Horthy Miklós mellett volt az emigrációban így emlékezett a Kormányzó Úr haláláról:

,,Egy Casa San José nevű kisvillában élt szerényen Horthy Miklós és felesége, ott ünnepelték 1951. július 22-én az aranylakodalmukat, és ott hallgatták végig rádión az 1956-os magyar forradalmi eseményeket. Ekkor még a kormányzó jó egészségnek örvendett, sokszor járt unokájával úszni a tengerbe. Az otthoni rossz hírek azonban kioltották életerejét, és 1957. február 9-én elhunyt, noha semmilyen, orvosilag megállapítható betegségben nem szenvedett. Megható részvétnyilvánítás mellett temették el a gyönyörű, kertszerű, lisszaboni angol temetőben. Sírjánál még ma is sokszor lehet maréknyi magyar földet, nemzetiszínű szalagokat, névjegyeket és leveleket találni. Szerető hitvese hamarosan követte. 1959. január 8-án hunyt el."

Végakarata szerint addig nem hozták haza földi maradványait, míg a szovjetek el nem hagyták Magyarországot, így 1993. szeptember 4-én temették újra a Kormányzó Urat és családját hőn szeretett hazai földbe, végakaratuk szerint Kenderesen, nem állami szertartás keretében.

LEGYEN NEKIK KÖNNYŰ A MAGYAR FÖLD! 🇭🇺

Vitézek A Hazáért

Kijöttek a friss adatok - így „omlott” össze Oroszország gazdasága a brüsszeli szankcióktól.

Deák Dániel összegezte, hogy mit tudhattunk meg a Tucker Carlson kétórás interjújából, amelyet Vlagyimir Putyin orosz elnökkel készített!

A főbb állítások:

👉Szerinte Ukrajna mesterséges állam, ahol…

️MEGVAN A CSOPORTELSŐSÉG
A magyar férfi vízilabda-válogatott veretlenül zárta a csoportkört és már is készülhet a vb-negyeddöntőre.
Szép volt, fiúk!

️JÖVENDŐBELI BAJTÁRSNŐNK FARSANGI SZOLGÁLATA
“Tisztelt Országos Mentőszolgálat!
Egy nagy rajongójukat szeretnèm bemutatni,akit már kicsi kora óta èrdekelt a hivatás!
Saját mentős táskát kért ,hogy…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média