️Zsákutca az európai háborús koalíció új stratégiája

Ma ismét összeült a „tettre készek koalíciója” – azon országok szövetsége, amelyek hajlandóak fokozott katonai és pénzügyi szerepet vállalni Ukrajna támogatásában. Az Egyesült Királyság és Franciaország vezetésével zajló tanácskozások alapján egyre határozottabban körvonalazódik egy új, a globális szinten kisebbségbe szorult háborúpártiak által megálmodott geopolitikai stratégia, amelynek célja Ukrajna NATO-hoz való de facto közelítése és egy új európai biztonsági architektúra kialakítása.

A „biztonsági garanciák” és a békefenntartói missziók mögött meghúzódó szándék az, hogy Európa a saját nevében vállaljon aktív szerepet a háború további menedzselésében, miközben az Egyesült Államok fokozatosan hátrahúzódik, és közvetlen tárgyalásokat kezd Oroszországgal a háború lezárásáról. Ezt a közeledést a világ nagyhatalmainak döntő többsége teljes mellszélességgel támogatja.

A brit–francia tandem ezzel ellentétes irányba szeretne haladni, az európai közvélemény egyre lanyhuló támogatását pedig azzal igyekszik megszerezni, hogy az Európára háruló fenyegetés mértékét hatalmasnak próbálja bemutatni – emlékezetes az Európai Unió vezetőinek azon kommunikációja, amelyben egyéni túlélőkészlet összeállítására akarják rávenni a rettegő európai polgárokat. Az orosz fenyegetés köré épített politikai napirend lehetőséget ad arra, hogy eközben az Európai Unió működését egyre inkább a militarizáció logikájára építsék – miközben a valódi cél a konfliktus fenntartása.

Ha a háborúpártiak a konfliktus lezárása előtt meglépik a „békefenntartók” küldését – méghozzá a részt vevő felek akarata nélkül –, az nyílt hadüzenet lenne. Hogy miért? Az Ukrajnába szánt békefenntartók és az orosz erők közötti óhatatlan katonai összecsapás révén kitörne a NATO-országok és Oroszország közötti közvetlen konfliktus, aminek elkerülése minden józanul gondolkodó politikai erő célja a konfliktus kezdete óta.

️ Ezt vagy nem gondolják komolyan, vagy ha mégis, akkor az egész rendkívül veszélyes.

A háborúpárti törekvések sikerét azonban számos tényező megkérdőjelezi. Az európai katonai kapacitáshiány, a korábbi – például líbiai vagy afrikai – missziók látványos kudarca, valamint az, hogy a britek minden politikai és gazdasági felelősségvállalás nélkül próbálnak domináns szerepet betölteni, komoly kockázatokat rejt, továbbá az amerikai bevonódás kikényszerítését célzó lépések is könnyen a visszájukra fordulhatnak, ha a szövetségi rendszer egyensúlya megbillen.

Mi, magyarok már a kezdetektől azt mondjuk, hogy ezt a háborút le kell zárni, a vérontásnak, a rombolásnak – a diplomácia útján – mielőbb véget kell vetni. Éppen ezért támogatjuk az amerikai–orosz közeledést, valamint a deeszkaláció irányába tett lépéseket. Javasoljuk, hogy ezen az úton minél gyorsabban haladjunk tovább!

Támogatjuk továbbá az európai védelmi képességek megerősítését, de nemet mondunk Ukrajna felfegyverzésére és arra, hogy a formálódó európai védelmi együttműködés további tagállami hatáskörelvonás mellett valósuljon meg, illetve tovább növelje a közösségi európai eladósodás mértékét.

Hajrá, békepárti koalíció!

Elindult a nyugdíjasok számára is a Vidéki Otthonfelújítási Program ️Akár 3️⃣ millió forint vissza nem térítendő támogatásra lehet pályázni, a felújítási költségek…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

777

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média

888