Aki figyelmesen követi a globális elit gondolkodását, egyre világosabban láthatja: a szabadságról és demokráciáról szóló szavak mögött valójában egy zárt hatalmi kör húzódik meg, amely nem tűri a vitát és az ideológiai szembenállást.

Az évente megrendezett World Forum a politikai, gazdasági, akadémiai és média elit egyik legfontosabb találkozóhelye, ahol egymás közt vitatják meg a globális jövőt érintő stratégiai kérdéseket. Az eseményen idén is sikerült kijelölni a fő fenyegetést: a populizmus erősödését és a szólásszabadságot.

A fórum központi témája az volt, miként lehet visszaszorítani a nemzeti, konzervatív és populista politikai erőket, amelyek az utóbbi években egyre nagyobb társadalmi támogatottságot élveznek. Ennek eszközeként elsősorban a „dezinformáció” elleni fellépést jelölték meg, ami a gyakorlatban szinte minden liberális ideológiával szemben kritikus vélemény korlátozását jelenti. A beszélgetésekből egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a szólásszabadságot nem megvédeni, hanem szabályozni akarják – mindezt természetesen a „demokrácia védelme” nevében.

Az esemény „fénypontját” egyértelműen a Clinton házaspár felszólalásai adták, akik az európai liberális előtt egymással licitálva ítélték el a megválasztott amerikai elnököt, valamint az „autokraták” és „oligarchák” felemelkedését. A World Forum még arra is időt szánt, hogy megünnepelje azokat a milliárdosokat – Bill Gatestől George Sorosig – akik a „nyílt társadalmakat” és nemzetek feletti hatalmat építik.

A valódi veszélyt nem a szabad véleménynyilvánítás vagy a populizmus jelenti, hanem az a logika, amely szerint a szabadság túl veszélyes ahhoz, hogy a polgárokra bízzuk. Mi ennek a szöges ellentétét gondoljuk: a politika az emberekről szól, az ő véleményük kikérése alapján, az érdekeik érvényesítésén keresztül.

Ukrajna uniós csatlakozása katasztrófa lenne a magyar és az EU-s mezőgazdaság számára egyaránt - mondta Fazekas Sándor miniszter a Fidesz Pressnek adott interjújában…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

777

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média

888