A VÁLASZTÓK TÖBB MINT KÉTHARMADA ELUTASÍTJA, A TISZA-PÁRTIAK TÁMOGATJÁK UKRAJNA EU-TAGSÁGÁT

A magyarok 67 százaléka ellenzi, a Tisza-szavazók többsége viszont támogatja, hogy Ukrajna belépjen az Európai Unióba – derül ki a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásából. Minden demográfiai csoportban egyértelmű többsége van az ukrán EU-tagságot elutasító álláspontnak.

Ukrajna EU-tagsága azt követően került a közéleti viták középpontjába, hogy Brüsszel napirendjére tűzte, a háborúban álló keleti szomszédunkat gyorsított eljárásban vegyék fel az Európai Unió tagjai közé. Míg a magyar kormány egyértelműen elutasítja ennek lehetőségét és véleménynyilvánító szavazás formájában kéri ki a választók véleményét Ukrajna integrációjáról, addig Magyar Péter folyamatosan kitérő választ ad a kérdésben.

A Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásában ezért arra volt kíváncsi, vajon a választók támogatják-e, hogy Ukrajna belépjen az Európai Unióba.

A kutatás egyértelmű eredményt hozott. A választók több mint kétharmada (67 százalék) nem támogatná és mindössze 27 százaléknyian pártolnák Ukrajna EU-tagságát. A kutatás nem talált olyan társadalmi csoportot, amelyben ne lenne legalább abszolút többségben Ukrajna felvételének elutasítottsága, sőt, a felsőfokú végzettségűek körét leszámítva (54 százalékuk elutasító), kortól, nemtől és lakóhelytől függetlenül 60 százalék feletti azon választók aránya, akik nem támogatják az ukrán csatlakozást az Unióhoz.

A politikai megosztottság viszont egészen más eredményt hozott. Míg a kormánypártiak körében messze átlag feletti (88 százalék) arányban vannak azok, akik nem tartják támogathatónak Ukrajna uniós integrációját, addig a Tisza-szavazók fele (51 százalék) pártolná Ukrajna felvételét az Európai Unióba.

A közlemény az alábbi linken olvasható:

https://nezopont.hu/hu/tevekenysegeink/kozvelemeny-kutatasok/a-valasztok-tobb-mint-ketharmada-elutasitja-a-tisza-partiak-tamogatjak-ukrajna-eu-tagsagat

Kijelenthetjük, hogy a 2010 óta nemzeti alapon működő kormányzás érvényes az energiapolitika területére is és ma már Magyarország megteheti azt, hogy mind az energetikában, mind a pénzügyi szektorban…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

777

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média

888