Hogy áll a brüsszeli korrupciós ügyek kivizsgálása?


👉 Ilyen és hasonló kérdéseket kapott az Európai Ügyészség vezetője, Laura Kövesi európai főügyész az Európai Parlament LIBE-CONT közös szakbizottsági ülésén. Válaszaiból valójában csupán egy dolog derült ki: sehogy.

ℹ A 2022-es több száz millió forintos Katar-gate ügye áll. Fő felelőse, az Európai Parlament volt baloldali, szocialista alelnöke, Eva Kaili továbbra is szabadlábon éli életét.

A mintegy 35 milliárd eurós összegű Pfizer uniós kétes vakcina beszerzés felderítése is rendkívül vontatottan halad. Az eset azért vert nagy visszhangot, mert napvilágra került, hogy az Európai Bizottság elnöke SMS-ekben és telefonon tárgyalta le a Pfizer vezérigazgatójával, Albert Bourla-val az EU legnagyobb értékű vakcinabeszerzését.

A magyar jogállamiságot folyamatosan bíráló és az ország számára jogos uniós forrásokat visszatartó volt európai biztos, Didier Reynders pénzmosási ügyéről továbbra sincsenek új információk. 2024 decemberében a belga rendőrség házkutatást tartott nála, és több ezer eurót talált, a gyanú szerint lottón keresztül tisztára mosott pénzt. Mégis, volt képe pont neki kétségbe vonni magyar jogállamiság helyzetét. Mára egyértelmű, pusztán aktuális politikai érdekek vezérelték a kritikáit.

Az újabb, Európai Parlamentet érintő Huawei-korrupciós botrány kapcsán az európai főügyész meg hárított, és az Európai Ügyészség illetékességének hiányára mutogatott. Semmitmondó válaszai ellenére a főügyész asszony arra volt viszont nem volt rest, hogy több forrást követeljen az Európai Ügyészségnek az uniós büdzséből.

Az ülésen elhangzottak jól rávilágítanak arra, hogy az Európai Ügyészséghez való csatlakozással valójában semmit sem nyerne Magyarország.A szervezet működése hatékonynak egyáltalán nem nevezhető, csak egy újabb brüsszeli vízfej. A csatlakozás ügye egyedül a baloldal érdekét szolgálja, amely az Európai Ügyészséget is saját politikai céljaira használná fel hazánkkal szemben. A baloldali Tisza Párt, Brüsszel Péter vezetésével ezért is erőlteti a mielőbbi csatlakozás ügyét.

Szögezzük le: az uniós jog szerint nem kötelező a csatlakozás, és mivel nem látjuk ésszerű indokoltságát, nem is fogunk csatlakozni. Ugyanakkor a szakmai munka elősegítése érdekében Magyarország Ügyészsége konstruktívan együttműködik az Európai Ügyészséggel, külön ezt a célt szolgáló munkamegállapodás keretében. Elég a kettős mércéből, pótcselekvések helyett Európának valódi megoldásokra van szüksége!

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

777

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média

888