
Ahogy csökken a hőmérséklet, egyre intenzívebben fűtünk otthonainkban. Ahhoz, hogy ne történjen tragédia, néhány dologra oda kell figyelnünk.
Nem neked kell összeszedni ezeket, elég, ha betartod!
A vegyes tüzelésű kályháknál, kandallóknál használjunk szikrafogó tálcát, így a kipattanó szikra nem gyújtja meg a parkettát vagy szőnyeget.
A bekészített tüzelőanyagot ne a kályha közelébe tegyük.
Tartsunk hő- és tűztávolságot a fűtőberendezésektől, vagyis egy-másfél méteren belül ne tegyünk éghető anyagot (a ruhaszárítót sem)!
Csak a megfelelő tüzelőanyaggal tápláljuk a fűtőberendezést!
A rendszeres kéményellenőrzés elengedhetetlen!
Ha elektromos fűtőeszközt, például hősugárzót, villanyradiátort tervezel használni, győződj meg arról, hogy a villamos hálózatod elbírja-e, ne terheld azt túl!
Ha hosszabbítót használsz, akkor fektesd ki a kábelt, mert összetekert állapotban felmelegszik, és tűzveszélyessé válhat.
A gáztűzhelyet csak főzésre és ne fűtésre használd!
Egy köbméter gáz tökéletes elégetéséhez tíz köbméter levegőre van szükség, ha elhasználja a helyiség levegőjét, akkor tökéletlen égés jöhet létre, amely szén-monoxid-mérgezéshez vezethet.
🧓Figyeljünk oda jobban idős, egyedül élő rokonainkra, szomszédainkra, mert a lakástüzeknél leggyakrabban ők vannak veszélyben.
Dolgoztassuk az év minden napján két testőrünket: a füstérzékelőt és a
szén-monoxid-jelzőt, hiszen ezek a készülékek már a probléma kialakulásának a kezdetén jeleznek.
Illusztráció