️Az energia mindenhol a világban a geopolitika egyik alapja. Az energiát az amerikaiak, kínaiak, oroszok, az OPEC is fegyverként használják, de még Ukrajna árát is az energiaforradalom szempontjából kritikus nyersanyagokban kérte meg az USA. Hol van ebben Európa?

Egyre inkább úgy látszik ő az, aki az energiafegyvert önmaga, pontosabban a vállalatai, a tagállamai és a saját versenyképessége ellen használja. A világ GDP-jének már most is alig a 17 százalékát adja csak az EU, a világáru-kereskedelem egészében is látványosan csökken a részesedése, a leginnovatívabb beruházások csaknem harmada már el is hagyta Euró­pát, az unió adóssága pedig jelenleg minden idők legmagasabb szintjén áll.

🪻Ebben a helyzetben az orosz energiahordozókról való kényszeres leválás parancsa - ha élhetek egy történelmi képpel - egy csokor foltos bürök az EU-tól a tagállamainak. Az antik Rómában szokás volt az előre bejelentett öngyilkosságok esetén a szenátus részéről, hogy az öngyilkosságra készülőnek küldtek egy csokor foltos bürköt, ezt a mérgező növényt, ami már Szókratész halálát is okozta egykoron – meg persze még oly sokakét. Halálos főzet nyerhető belőle, ha pedig a delikvens már végzett magával, hát jól mutatott az ajándék csokor a sírján. Kedves gesztus. Nos, Brüsszel megküldte a csokor foltos bürköt a tagállamainak ezzel a leválási paranccsal akkor, amikor az EU-s vállalatok pontosan az energiahordozók tekintetében jelentkező versenyhátrány miatt évek óta nehezített pályán vannak.

Hogy néz ez ki? Mit jelent? Mi a helyzet az ezt kiváltó “zöld árammal”, mi a nukleáris energiával?

️Az év leghosszabb, napfényes szombatjára egy kis olvasnivaló vitairat gondolatébresztő drámai körkép Európa energiahelyzetéről és arról, ez mit mutat meg a világban betöltött helyéről.

(link első kommentben)

Mi folyik itt Budapesten? Írjátok meg kommentben, Ti mit gondoltokezekrőla zászlókról amiket az Erzsébet hídra kihelyeztek?! Osszátok meg a videót jusson el mindenkihez.
#nekedbe #foryou #fürdich…

ÁRADJON A KOLESZTERIN, SZAPORODJON A MAGYAR!!!

Rendszerváltó vértestvéreim!

Sírok.

Tegnap délután óta megállás nélkül sírok, miközben már készül a nyolc-baconos reggeli rántottám, mert a…

Mit tanulhatunk a RÓMAIAKTÓL? Virágzásuk és bukásuk! | TÓTH MÁTÉ
Miként emelkedett fel a világtörténelem egyik legnagyszerűbb birodalma, Róma? És végül hogyan és mirét bukott el?

A Római Birodalom emléke ma is körülvesz bennüket, elég a Katolikus Egyházra, a…

️Elgondolkodtató: Schiffer András arról, hogy Magyar Péter alázza az ellenzéki képviselőket!

A tananyagot idővel elfelejtjük, de az emberséget, a biztató szavakat és a jó példát magunkkal visszük egy életen át.
Egy osztályfőnök nemcsak tanít, hanem utat mutat és emberségre nevel. A sok virág…

“Ez már a működő Magyarország?” - kérdezte az egyik kedves követőm, aki ma vonatra szállt és beszámolt az élményeiről.
Nem működnek a WC-k, az utastájékoztató-rendszer sem üzemel, ahogy a légkondi sem.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média