Migránsok, covid, háború. Azt hittük ezeknél rosszabb már nem jöhet. Ekkor jött magyar péter..... 
Miniszterelnök úr tegnap a 444-nek: "Na, először is az alaptörvény nem jogszabály, és akkor válaszolok, hogy az alaptörvényt nem kell indokolni. Én is most tudtam ezt meg, tehát nekem furcsa jogászként, hogy az alaptörvényre azt mondják, hogy ez nem jogszabály, ezért van az, hogy nem küldheti el a köztársasági elnök az Alkotmánybírósághoz felülvizsgálatra vagy csekkre, úgyhogy nincs ilyen kötelezettség. ".
Ehhez képest a száraz jogi valóság.
A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. tv. (Jat.) 1.§ (3) bek. értelmében: "A IV. Fejezet rendelkezéseit az Alaptörvény és módosítása előkészítésére is alkalmazni kell.".
A Jat. IV. Fejezet 6. A jogszabályok céljának meghatározása és az indokolási kötelezettség 18.§ (5) bek. szerint: "A jogszabály tervezetéhez a jogszabály előkészítője indokolást csatol, amelyben bemutatja azokat a jogszabály normatív tartalmával összefüggő társadalmi, gazdasági, szakmai okokat, amelyek a javasolt szabályozást szükségessé teszik, továbbá ismerteti a jogi szabályozás várható hatásait, és az álláspontját az indokolás közzétételéről. A jogszabály tervezetéhez tartozó indokolásában a jogszabály előkészítője bemutathatja a szabályozással összefüggő azon részletes körülményeket, amelyek a szabályozás értelmezését segíthetik, továbbá ismertetheti a szabályozás előzményeit.".
Néha megkérdezhetné a Telex fektcsekkereit, vagy legalább a közigazgatási államtitkárát... .
/posztok.hu
️ Állva tapsolnak a tiszások, beindult a törvény-gyár
️ szerző: Vancsura Dezső. A három részes cikk első epizódját olvashatjátok. A folytatás szerdán és csütörtökön érkezik. A teljes szatíra itt olvasható egyben:…
️



