Magyar rendőrtiszt a ROADPOL élén

Számunkra büszkeség, kolléganőnk, Zsinkai Elvira r. alezredes számára pedig komoly elismerés, hogy a ROADPOL, vagyis „Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata” elnökévé választották.

A ROADPOL elődszervezetét, a TISPOL-t 1996-ban hozták létre (Magyarország 2004-ben csatlakozott), és tagjainak száma fokozatosan bővült (28 EU tagállam + Norvégia, Svájc és Szerbia). A TISPOL a közúti közlekedésbiztonság javításában való közreműködést tűzte ki fő céljaként, feladatainak első számú prioritása a közúti balesetben meghalt és súlyosan sérült személyek számának csökkentése Európa útjain. A TISPOL 2019-ben szervezeti átalakulás miatt új nevet és székhelyet kapott, azóta a németországi Münsterben működik.

Zsinkai Elvira 1998-ban csatlakozott a rendőrség kötelékéhez, munkáját közrendvédelmi területen kezdte, 2005-ben került közlekedésrendészeti szakterületre. Több, mint 10 évet töltött halálos és súlyos közlekedési balesetek és egyéb közlekedési bűncselekmények vizsgálatával. 2016-tól az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottságnál dolgozik, munkája során a nemzetközi kapcsolatokért felel. 2016 óta TISPOL Műveleti munkacsoport, 2019 óta ROADPOL Végrehajtói Bizottsági tag. Az idei tisztújítás során szeptember 29-én választották meg a ROADPOL elnökének a szervezet éves őszi ülésén, Madridban, így feladatkörei a nemzetközi koordinációval és a szervezet nemzetközi szinten történő képviseletével is bővülnek. Munkáját Magyarországról látja el.

Gratulálunk kolléganőnknek, és az új kinevezéséhez erőt, egészséget kívánunk!

Az Európai Unió tagállamai előbb mennek tönkre, mint a szankciós politika mellett az energetikai bevételeit csúcsra járató Moszkva.

A kormányzatok nemcsak az Orbán-kormány figyelmeztetéseit, hanem…

Örökké velünk maradnak!

Ezek a férfiak ezerszer és ezer módon nézték szembe a halállal szenvedélyükért, amit úgy hívnak a mai napig, hogy Magyarország; a hazáért, egy helyért ahol otthon vagy, ami a…

️A világ olajkitermelő államait tömörítő OPEC+ csoport napi 2 millió hordónyi termeléscsökkentésről állapodott meg.

👉Ez a lépés vélhetően - a csoport érdekeinek megfelelően - magasan tartja majd a…

Hőseink példaként állnak előttünk, hogy minden erőnkkel álljunk ki Magyarországért, a nemzeti szuverenitásunkért, mert történelmünk során ezért mindig meg kellett küzdenünk.

Tisztelettel emlékezünk az…

Meg jött a rendbírságról a papír.
Nem fellebbezek, mert ilyet bíróságon nem lehet mondani.
Viszont jól esett, mert előtte is provokált és évek óta zaklat.
Bocs! Őszinte voltam.

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média