️A világ olajkitermelő államait tömörítő OPEC+ csoport napi 2 millió hordónyi termeléscsökkentésről állapodott meg.

👉Ez a lépés vélhetően - a csoport érdekeinek megfelelően - magasan tartja majd a kőolaj világpiaci árát a kínálat csökkenésével.

Joe Biden amerikai elnök már csalódottságát fejezte ki a döntés miatt, és állítása szerint már keresik a lehetőségeket, hogyan csökkenthetnék az OPEC olajárakra gyakorolt befolyását.

ℹ️ Az amerikai kormányzat korábban a termelés növelésére kérte a világ kőolajtermelő államait, erre azonban nem került sor

A világ olajkitermelő államait tömörítő OPEC+ csoport napi 2 millió hordónyi termeléscsökkentésről állapodott meg. Ez a lépés vélhetően - a csoport érdekeinek megfelelően - magasan tartja majd a kőolaj világpiaci árát a kínálat csökkenésével.

A csökkentés novembertől lép majd életbe, és Oroszország és Szaúd-Arábia kezdeményezte.

Joe Biden amerikai elnök már csalódottságát fejezte ki a döntés miatt, és állítása szerint már keresik a lehetőségeket, hogyan csökkenthetnék az OPEC olajárakra gyakorolt befolyását.

ℹ️ Az amerikai kormányzat korábban a termelés növelésére kérte a világ kőolajtermelő államait, erre azonban nem került sor. Bár Szaúd-Arábia hagyományosan az USA szövetségesének számít, Joe Biden még elnökké választása előtt azt ígérte, annak legbefolyásosabb emberét, Mohamed bin Szalmán koronaherceget nemzetközi páriává teszi majd. Ez nem jött össze, a háború pedig arra késztette Washingtont, hogy a korábban fekete listára tett országokkal (Venezuela, Irán) és politikusokkal (Mohamed bin Szalmán) keressen kapcsolatot az olajáremelkedés megállítása érdekében. Biden nyáron találkozott is a koronaherceggel, sőt, a szaúdi vezető Emmanuel Macronnal és Olaf Scholzcal is tárgyalt idén, úgy tűnik, hiába.

️ Szaúd-Arábia ráadásul nemrég a Sanghaji Együttműködés Szervezetének párbeszéd partnere lett, és felmerült a BRICS-csoporthoz való csatlakozásának lehetősége is.

Hőseink példaként állnak előttünk, hogy minden erőnkkel álljunk ki Magyarországért, a nemzeti szuverenitásunkért, mert történelmünk során ezért mindig meg kellett küzdenünk.

Tisztelettel emlékezünk az…

Meg jött a rendbírságról a papír.
Nem fellebbezek, mert ilyet bíróságon nem lehet mondani.
Viszont jól esett, mert előtte is provokált és évek óta zaklat.
Bocs! Őszinte voltam.

Katonai tiszteletadás mellett ünnepélyesen felvonták, majd félárbócra engedték a nemzeti lobogót az aradi vértanúk kivégzésének 173. évfordulója alkalmából az Országház előtt. Tisztelet a hősöknek!

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média