A szankciók MŰKÖDNEK. Avagy miért lesz magasabb a rezsid.

2022. február 22.
Németország azonnali hatállyal felfüggeszti az Északi Áramlat-2 gázvezeték üzembe helyezését . Európa legmegosztóbb, 11 milliárd dolláros energiaprojektje 2021 szeptemberében fejeződött be, de tétlenül várta a Németország és az Európai Unió tanúsítványát.
A Balti-tenger alatt lefektetett Északi Áramlat-2 közvetlenül, Ukrajna megkerülésével köti össze Oroszországot Németországgal, és évi 55 milliárd köbméter földgáz szállítására alkalmas.
A vezetéket úgy tervezték, hogy enyhítse az európai fogyasztókra nehezedő nyomást, akiknek a világjárvány utáni megélhetési költségek szélesebb körű válsága közepette szembe kell nézniük a rekord energiaárakkal, valamint azokra a kormányokra, amelyek már milliárdokat fordítottak a fogyasztókra gyakorolt ​​hatás enyhítésére. Scholz német kancellár: Nehéz napok és órák elé néz Európa. Brüsszelben az Európai Unió is komoly válaszra készül. Megindulnak az Oroszország elleni szankciók.

Február 23.
Az Oroszországgal szemben hozott szankciók első csomagja
Február 25.
Az Oroszország Ukrajna elleni inváziójára válaszul hozott szankciók második csomagja
Március 02.
A szankciók harmadik csomagja: az EU hét orosz bankot kizárt a SWIFT-rendszerből
Március 15.
Az Oroszország Ukrajna elleni inváziójára válaszul hozott szankciók negyedik csomagja
Április 08.
Az Oroszország Ukrajna elleni inváziójára válaszul hozott szankciók ötödik csomagja

Május 30–Május 31.
Az Európai Tanács megállapodott a hatodik szankciós csomagról
Az uniós vezetők határozottan elítélték Oroszország Ukrajna ellen folytatott agresszív háborúját, és megállapodtak a hatodik szankciós csomagról. A csomag kiterjed majd az Oroszországból a tagállamokba szállított nyersolajra és kőolajtermékekre. A csővezetéken szállított nyersolajra ideiglenes kivételt fognak bevezetni.

2022. július 26.
Oroszország szerdától még kevesebb gázt ad Európának. A Gazprom orosz energiaipari óriásvállalat hétfőn egy iparági felügyelet utasítására hivatkozva jelentette be, hogy szerdától napi 33 millió köbméterre csökken az Északi Áramlat 1 gázvezetéken keresztül Németországba irányuló gázforgalom.
Európai Unió energetikai zsarolással vádolja Oroszországot.

2022. július 26.
Az uniós országok "közösen" állapodtak meg a gázmegtakarításban. Ez egyben a Németországgal való szolidaritás jele is. (!!!) Ennek értelmében az energiaellátási krízis miatt a most következő télen a tagállamok 15 százalékkal kevesebb gázt fogyasztanak.

Na csak kibújt a szög a zsákból.
Hegedűs tegnap végigtúrnézta a teljes baloldali sajtót látványos felmondásával, amit a HVG-nél kezdett, a Telexnél folytatott, majd az RTL-nél hagyott abba, de persze a…

Drága Barátaink!

☝️Több, mint 15.000 legyártott mém, hetente százezres aktivitás és elérés.🙏 Sok munkánk van Magyarország legaktívabb mémgyárában, és kicsit elfáradtunk.

A hét további részében kevés…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média