A Mandiner grafika-sorozatának szombati része!
Mennyit vásárolhatok most és mennyit tudtunk 2010-ben: ️ ásványvíz és szárazkolbász Itt látható, hogy minimálbér esetében hogyan változott a mennyiség, korábban volt már az átlegkereset. Sőt olvassátok a részleteket tartalmazó cikkecskét is:
👉 https://bit.ly/3nZeKl8 👈
Adatok szigorúan csak a KSH-ból.

A Mandiner legújabb grafikonsorozatában megvizsgáljuk, hogy a családok által a legtöbbször vásárolt árucikkek közül melyikből mennyit vásárolhatunk most és mennyit vásárolhattunk 2010-ben.

A másfél literes szénsavas ásványvíz átlagára 2010-ben 107 forint volt, így az akkori minimálbérből 536 palacknyit tudtunk venni. Tizenegy évvel később, a KSH 2021 októberi adatai szerint 116 forint volt az egy palack ásványvíz átlagára. Így, a mostani minimálbérből már 960 palacknyit, azaz több mint 1440 liternyit tudtunk venni. Bár az ára 11 év alatt 8%-kal emelkedett, a minimálbér hatalmas arányú növekedése miatt csaknem nyolcvan százalékkal nőtt a vásárolható mennyiség.

A szárazkolbász kilós átlagára 2010-ben 3360 forint volt, így az akkori minimálbérből 18 kg-ot tudtunk volna venni. Tizenegy évvel később, 2021 októberére ugyan az ára valamelyest emelkedett 4130 forintra, mégis, felével többet tudunk venni belőle a minimálbérből. A 2010-es 18 kiló helyett 27 kg-ot.

További részletek itt:
👉 https://bit.ly/3nZeKl8 👈

: Szalai Piroska
️: Varga Zsolt

👇 #Mandiner #gazdaság #ennyitvasarolhatok #statisztika #SzalaiPiroska

Holnap reggel irány London! A látogatást több okból is várom: Balázs János, virtuóz zongoraművészünk a Covent Garden Szent Pál templomában ad koncertet, melynek elején köszönthetem a hallgatóságot.…

️Advent első vasàrnapjàt ennél szebben nem ünnepelhettük volna!

Ma este volt ugyanis az értelmi fogyatékos gyermekekért az a Jótèkonysàgi est, amelyet az értük létrejött szentendrei Alapítvány…

Főpolgármester úr !

A mai napon nyilvánosságra került hangfelvételen szerepel a Budapest, XI.kerület Rimaszombati út 2-4.alatti, fővárosi tulajdonban levő ingatlan értékesítése is!

Az a rossz hírem van…

Óbudán is ég az első gyertya. Bús Balázs és Gór Csaba urakkal, lelkes óbudaiakkal együtt énekeltük Óbuda adventi dalát, és gyújtottuk meg a béke gyertyáját.

Meggyújtottuk a hit gyertyáját, advent első vasárnapján. A hitét, hogy szeretteink és nemzetünk békességben várhassa a „Kis Jézus” eljövetelét. Ezért is vittük el a szentföldi fényt a város…

Közös imádságon vettem részt a budapesti Szent István Bazilika Altemplomában . Ökumenikus szertartás keretében a betegek gyógyulásáért , a COVID járvány áldozataiért imádkoztunk .

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média