️FÜSTMENTES NAP

Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO kezdeményezésére november harmadik csütörtökét nemzetközi szinten füstmentes nappá nyilvánították.

A jeles nap alapötletét 1971-re datáljuk, amikor Massachusetts állam kormányzója, Arthur P. Mullaney arra kérte a polgárokat, hogy egy napig ne dohányozzanak, és a pénzből, amit aznap dohányárura költöttek volna, egy helyi középiskolát támogassanak.

Statisztikai adatok szerint a világon mintegy 1,3 milliárd ember dohányzik. A dohányzás felel a tüdőrákos halálozások 90-95 százalékáért, így az összes rákhalálozás 30-35 százalékáért és az idült gyulladásos légúti betegségek 80-85 százalékáért, a koszorúér-betegségeknek pedig mintegy 30 százaléka írható számlájára.

A dohányzással összefüggő betegségek következtében évente mintegy ötmillió ember hal meg világszerte, ebből 40 ezer Magyarországon. A máig sokakat érintő COPD előfordulásának 80 százaléka is a dohányzással függ össze.
Magyarországon a felnőtt lakosság egyharmada dohányzik rendszeresen, a személyenkénti cigarettafogyasztás meghaladja a kétezer szálat.

A füstmentes nap célja, hogy felhívja a figyelmet a dohányzás káros hatásaira és segítséget nyújtson a leszokáshoz, hogy a füstmentesség ne csupán egy napig tartson.

❤️
#mentők #veddészreamentőt #HivatásazÉletért

Tegnap nem kedvezett a közlekedőknek az időjárás, a hirtelen lezúduló eső és erős szél miatt több baleset és műszaki probléma is történt az utakon.

Összesen 216 segélyhívás érkezett a…

Az EU-ban több mint 30 millió ember él ritka betegséggel. Ezek a betegségek gyakran hosszú távú egészségügyi problémákat okoznak, és a diagnózisuk nehézkes.

ℹ️ A ritka betegségek gyakran érintenek…

Ma válaszlevelemben tiltakozásom fejeztem ki Javier Zarzalejoshoz, az Európai Parlament LIBE szakbizottságának elnökéhez. Az Európai Parlament pártpolitikai megfontolások alapján akadályozza az…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média