️Megfizethető és kellő mennyiségben rendelkezésre álló energiára van szükségünk! A megújuló erőforrások egyelőre nem elégségesek ehhez, az ellátásbiztonság alapja az atomenergia kell legyen. A V4…
️Megjelent a rendelet, ITT VANNAK a holnaptól érvényes vírusvédelmi SZABÁLYOK!
SEMMINEK NEM KELL BEZÁRNIA, NEM KORLÁTOZZÁK A NYITVATARTÁSI IDŐKET, NINCS ÉJSZAKAI KIJÁRÁSI KORLÁTOZÁS, NINCS RENDEZVÉNY STOP, MEHETNEK NÉZŐK A SPORTESEMÉNYEKRE. (Egyelőre…)
️ Maszkot viszont HORDANI KELL a zárt helyeken:
az üzletekben és a bevásárlóközpontokban - a vevőknek és az eladóknak is kötelező;
moziban, színházban, koncerten, egyéb előadásokon, zenés-táncos eseményeken kötelező - a fellépők kivételnek számítanak;
múzeumokban, könyvtárakban, egyéb kulturális intézményekben;
postán, bankban, bármilyen ügyintézéskor, ügyfélszolgálati irodában;
sportrendezvényeken a nézők számára kötelező;
edzőtermekben, uszodákban és például a napokban nyíló jégpályákon az ott dolgozóknak kell maszkot viselniük;
szállodákban, éttermekben, egyéb vendéglátóhelyeken kötelező a dolgozók számára;
bölcsődében, óvodában, iskolában, egyetemen az intézmény vezetője dönt;
fodrásznál, kozmetikusnál akkor kell maszk, ha az ott dolgozókkal együtt általában 5-nél többen szoktak lenni a helyiségben - magyarul: kis fodrászatban nem kell, nagyobb fodrászüzletben igen;
a “többi” munkahelyen a munkáltató dönt;
templomokban, vallási szertartásokon akkor kötelező, ha az egyház elrendeli;
☝️☝️Aki nem vesz fel maszkot vásárlóként, vendégként, ügyfélként, ki kell küldeni a helyiségből a tulajdonosnak vagy üzemeltetőnek!
️A rendelet holnap (szombaton) lép hatályba. Azt sajnos senki sem tudja, hogy meddig lesz érvényben…
Fotó: Egészségkalauz
️Megfizethető és kellő mennyiségben rendelkezésre álló energiára van szükségünk! A megújuló erőforrások egyelőre nem elégségesek ehhez, az ellátásbiztonság alapja az atomenergia kell legyen. A V4…
Hajrá, magyar honvédek!
Tisztelni akarjuk a katonáinkat és fel akarunk nézni rájuk.
Németországi utazásom másik fontos állomásaként miskolci egyetemi kuratóriumi társam, Marie-Theres Thiell asszony meghívására Iserlohnban a Campus Symposiumon veszek részt. A több mint tízéves múltra…
A Mandiner grafika-sorozatának következő része!
Mennyit vásárolhatok most és mennyit tudtunk 2010-ben:
️ gázolaj és
paprika
A kommenetlők kérésére ismét minimálbér. Sőt olvassátok a részleteket…
Erzsébet-nap holnap!
Ebből az alkalomból köszöntöttem a 102 éves Számadó Lászlóné Erzsike nénit otthonában a II. kerületben. A finom birkapörkölt előtt egy kis szíverősítővel koccintottunk!
Boldog…
A kormány döntött:
Péntek éjféltől zárt térben kötelező lesz a maszkviselés. 
Album Szarajevó
🟠 A Fidesz hűséges párt. Hű Magyarországhoz és annak népéhez, hű a magyar emberekhez.
Rabok voltunk és szabadok lettünk, majd újra harcolni kellett, sőt kell a szabadságunkért.
💪 A hidegháborútól…