️Megjelent a rendelet, ITT VANNAK a holnaptól érvényes vírusvédelmi SZABÁLYOK!
SEMMINEK NEM KELL BEZÁRNIA, NEM KORLÁTOZZÁK A NYITVATARTÁSI IDŐKET, NINCS ÉJSZAKAI KIJÁRÁSI KORLÁTOZÁS, NINCS RENDEZVÉNY STOP, MEHETNEK NÉZŐK A SPORTESEMÉNYEKRE. (Egyelőre…)

️ Maszkot viszont HORDANI KELL a zárt helyeken:

az üzletekben és a bevásárlóközpontokban - a vevőknek és az eladóknak is kötelező;

moziban, színházban, koncerten, egyéb előadásokon, zenés-táncos eseményeken kötelező - a fellépők kivételnek számítanak;

múzeumokban, könyvtárakban, egyéb kulturális intézményekben;

postán, bankban, bármilyen ügyintézéskor, ügyfélszolgálati irodában;

sportrendezvényeken a nézők számára kötelező;

edzőtermekben, uszodákban és például a napokban nyíló jégpályákon az ott dolgozóknak kell maszkot viselniük;

szállodákban, éttermekben, egyéb vendéglátóhelyeken kötelező a dolgozók számára;

bölcsődében, óvodában, iskolában, egyetemen az intézmény vezetője dönt;

fodrásznál, kozmetikusnál akkor kell maszk, ha az ott dolgozókkal együtt általában 5-nél többen szoktak lenni a helyiségben - magyarul: kis fodrászatban nem kell, nagyobb fodrászüzletben igen;

a “többi” munkahelyen a munkáltató dönt;

templomokban, vallási szertartásokon akkor kötelező, ha az egyház elrendeli;

☝️☝️Aki nem vesz fel maszkot vásárlóként, vendégként, ügyfélként, ki kell küldeni a helyiségből a tulajdonosnak vagy üzemeltetőnek!

️A rendelet holnap (szombaton) lép hatályba. Azt sajnos senki sem tudja, hogy meddig lesz érvényben…

#nemethbalazshirei

Fotó: Egészségkalauz

️Megfizethető és kellő mennyiségben rendelkezésre álló energiára van szükségünk! A megújuló erőforrások egyelőre nem elégségesek ehhez, az ellátásbiztonság alapja az atomenergia kell legyen. A V4…

Németországi utazásom másik fontos állomásaként miskolci egyetemi kuratóriumi társam, Marie-Theres Thiell asszony meghívására Iserlohnban a Campus Symposiumon veszek részt. A több mint tízéves múltra…

A Mandiner grafika-sorozatának következő része!
Mennyit vásárolhatok most és mennyit tudtunk 2010-ben: ️ gázolaj és paprika A kommenetlők kérésére ismét minimálbér. Sőt olvassátok a részleteket…

Erzsébet-nap holnap! Ebből az alkalomból köszöntöttem a 102 éves Számadó Lászlóné Erzsike nénit otthonában a II. kerületben. A finom birkapörkölt előtt egy kis szíverősítővel koccintottunk! Boldog…

🟠 A Fidesz hűséges párt. Hű Magyarországhoz és annak népéhez, hű a magyar emberekhez.
Rabok voltunk és szabadok lettünk, majd újra harcolni kellett, sőt kell a szabadságunkért.
💪 A hidegháborútól…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média