Ma még 595-ért tankol, aki nyaralni indul! Amint kihirdetik a Tisza által megszavazott törvényt, búcsút inthetünk a védett árnak. Sok kúton jönnek a 620-as és 630-as árak
️
ABSZOLÚT MEGSZORÍTÁS!
Bár most rekkenő a hőség , mégis sötét viharfelhők gyülekeznek a magyar gazdák feje felett ! Az új kormány az Alaptörvény 17.módosítására készül melynek egyik legérzékenyebb pontja a Földforgalmi törvény sarkalatosságának megszüntetése.Most zajlik a társadalmi egyeztetése ennek kérdésnek. Arra kérek minden gazdát, fejtse ki a véleményét ezzel a kérdéssel kapcsolatban. A termőföld korlátos jószág. Egyre kevesebb van belőle és egyre több ember élelmiszer ellátását kell belőle megoldani. Földművesnek lenni , gazdának lenni az nem csak egy szakma . Hanem sokkal inkább életforma . A helyi megmaradást jelenti társadalmi gazdasági és kulturális értelemben is. Ezért nagyon fontos a termőföld védelme .
Ha a földforgalmi törvény elveszítené a sarkalatos (kétharmados) védelmét : Ez azt jelentené, hogy a jövőben bármikor, sima parlamenti többséggel is módosítható lenne a törvény bármely rendelkezése vagyis a földek, erdők tulajdonjogának és használatának megszerzése.
Csökkenne a jogbiztonság: a földforgalmi szabályokat egy új kormány egyszerű többséggel is gyorsan megváltoztathatóvá tenné.
Nagyobbá válna a politikai kiszolgáltatottság: a termőfölddel kapcsolatos szabályozás könnyebben válhatna politikai viták tárgyává.
Nőne a Bizonytalanság a gazdálkodók számára: a földvásárlási, haszonbérleti és birtokpolitikai szabályok gyakrabban változhatnának, ami megnehezítheti a hosszú távú tervezést.
A legérzékenyebb kérdések például:
- Marad e a 300hektáros birtokméret felső korlátja egy gazda számára?
- Lehetővé teszik-e a gazdasági társaságok és jogi személyek tulajdonszerzését?
- Lesz-e bármilyen korlát az árverseny tekintetében vagy akinek a legtöbb pénze van, azé lesz a föld?
- Lesz-e elővásárlási/előhaszonbérleti joga a helyi gazdáknak?
- Lesz-e beleszólása a helyi földbizottságnak a földügyekbe?
-Megtesznek e mindent azért , hogy a magyar termőföld a magyar gazda tulajdonában legyen , még akkor is ha az EU ezt nem nézi jó szemmel?
Sorsdöntő , fontos kérdések ezek mert ezeket mind-mind vitatta az Európai Bizottság a Magyarországgal szemben indított kötelezettségszegési eljárásban is. Vajon ezek a kérdések is mind az egyébként nekünk alapból járó EU-s források haza hozatalának feltételeként dőlnek el? Ne hagyjuk , hogy így legyen ! S az az ijesztő, hogy Ugyanígy megszűnne a sarkalatossága a családi gazdaságokra vonatkozó törvényeknek is. Van tehát miért felemelni a hangunkat. Nem nézhetjük csendben tétlenül, hogy a magyar gazdák lába alól
kihúzzák a megmaradást jelentő termőföldet . Arra kérek tehát minden gazdát, érdekvédő szakmai szervezetet fejtse ki a véleményét ezzel a kérdéssel kapcsolatban.
Ma még 595-ért tankol, aki nyaralni indul! Amint kihirdetik a Tisza által megszavazott törvényt, búcsút inthetünk a védett árnak. Sok kúton jönnek a 620-as és 630-as árak
️
ABSZOLÚT MEGSZORÍTÁS!
️Az Orbán-kormány korábban kárenyhítő támogatási programot indított a független, családi benzinkutak megsegítésére a védett üzemanyagárak miatt kialakult veszteségek enyhítésére.
A Tisza-kormány…


A magyar nemzeti lobogót a jogszabályok is védik, hiszen ez a nemzeti jelképünk, épp ezért nem lehet meggyalázni a magyar nemzeti lobogót. Ha valaki például a Dunába dobja, az a nemzeti szimbólumok…
Magyar Péternek tegnapi méltatlan nyilatkozataira válaszul küldöm ezt a videót.
Az ügyet lezárjuk, az igazságot pedig feltárjuk!
Egyre izgalmasabb.
Nekem írt szösszenetek (a teljesség igénye nélkül) a győzelemet megtapasztaló Szeretetország-lakóktól. Nincs harag, csak pici szomorúság. Ha ugyanis ők sem örülnek, akkor kicsoda?!
Búcsúlátogatáson fogadtuk Azerbajdzsán budapesti nagykövetét. Kisfaludi-Bak Judittal és Molnar Arnolddal értékeltük az elmúlt évtized közös rendezvényeit.