Brüsszelben is csak az ideg! 


„Újra jó magyarnak lenni Brüsszelben” – írja Magyarország honvédelmi minisztere.
Micsoda megkönnyebbülés.
Eddig ugyanis abban a tévhitben éltem, hogy magyarnak lenni akkor is teljesen rendben volt, amikor a magyar kormány nem a brüsszeli elvárásokat teljesítette, hanem a saját álláspontját képviselte.
Amikor nem a tapsért ment, hanem azért, hogy kimondja azt is, amit a teremben nem feltétlenül akartak hallani.
De most már újra jó magyarnak lenni. Legalábbis Ruszin-Szendi Romulusz szerint.
Emlékszünk még mindannyian arra az időszakra, amikor a miniszter úrnak valahogy kényelmetlen volt a saját magyarsága.
Akkor bőszen ment a „Slava Ukraini!”.
Most pedig Brüsszelből magyarázza el nekünk, hogy mikortól lett újra jó magyarnak lenni.
És persze a bejegyzés legfontosabb része sem maradhatott ki:
„A hozzászólásomat követően megtapsoltak.”
Na, itt válik igazán érthetővé a történet.
Mert van, aki annak örül, ha megvédte a magyar álláspontot.
És van, aki annak, ha megtapsolják.
Ha pedig valaki ebben némi nárcisztikus hajlamot vél felfedezni, és némi hasonlóságot a miniszterelnök úrral, lehet, hogy nem jár messze az igazságtól.
Mert vannak, akik Magyarország érdekeit képviselik külföldön. És vannak, akik a külföldi érdekeket képviselik Magyarországon.
/posztok.hu

ezeket a váteszi szavakat tolmácsolni kéne a Mediaworks és mások dolgozóinak. nekem kedvező ilyen tekintetben, hogy ‘21 óta nem e kötelékekben dolgozom és nekem aztán mindenki tehet egy szívességet,…
️ Tényleg Müller Cecíliával volt bajuk?





