#EU - Tálibok érkeznek Brüsszelbe.
Igen, AZOK a tálibok.

Azok...Akik betiltották a lányok középiskolai és egyetemi oktatását. Akik nők millióit zárták ki a munka világából. Akik vallási alapon korlátozzák a szabad mozgást. Akik visszahozták a nyilvános korbácsolásokat és kivégzéseket. Akik néhány év alatt Afganisztánt a világ egyik legelnyomóbb rendszerévé tették.

Most pedig vízumot kaptak Brüsszelbe.

Az Európai Unió szerint persze nincs itt semmi látnivaló. Ez nem a tálib rezsim elismerése. Ez csak egy „technikai egyeztetés”.

Aha.

Éveken át azt hallgattuk Brüsszelből, hogy a világot értékek alapján kell szervezni. Emberi jogok. Női jogok. Jogállamiság. Demokratikus normák. Stb.

Most pedig ugyanaz a Brüsszel leül tárgyalni azokkal, akik mindezt a saját országukban gyakorlatilag felszámolták.

Na de elmondom miért:
Mert szükség van rájuk!

Mert a migráns paktum egyik alappillére a visszatoloncolás. És mivel Szíria már elutasított több száz ezer migránst, most Afganisztánnal próbálkozik az EU, mielőtt a paktum teljesen összeomlik.

Most jött el az idő Európában arra, hogy akik eddig európai nőket bántalmaztak most visszakerüljenek Afganisztánba.

És hirtelen kiderül, hogy a tálibok mégiscsak tárgyalóképes partnerek.

Érdekes, milyen gyorsan változnak az elvek, amikor a valóság bekopogtat az ajtón.

A belga hatóságok szerint a delegáció tagjai nem jelentenek biztonsági kockázatot. Ez már önmagában egy mondat, amit tíz éve még a hírhedt The Onion szatirikus hasábjain olvashattunk volna.

A történet legszebb része mégis az, hogy Brüsszel továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy ez nem politikai kapcsolatfelvétel.

Persze.

Ha valakit meghívsz Brüsszelbe, vízumot adsz neki, hivatalos tárgyalásokat folytatsz vele az Európai Unió nevében, akkor az nem kapcsolatfelvétel?! Hát mi a fene?

A tálibok tehát nem változtak meg.
Brüsszel változott meg.

Vagy talán csak most lett teljesen nyilvánvaló, hogy az „értékalapú politika” addig tart, amíg nem ütközik a valóság érdekeivel. Amikor pedig mégis, akkor a női jogokat eltipró tálibokból egyetlen délután alatt „technikai partner” lesz az Európai Unió fővárosában.

De gondolom Orbán Anita, tisztelt miniszter asszonyunk, erről sem számolt be, mint ahogy több hetet várt azzal a mondatával is, hogy a nagyváradi premontrei rendházat megemlítse, se tegye ezt úgy, hogy: Ez nem tartozik ránk, ez román belpolitika.

---------

Szerzői jogi figyelmeztetés: A bejegyzés teljes vagy részleges átvétele kizárólag a szerző, Gulyás Virág, valamint a forrás megjelölésével engedélyezett. A forrásmegjelölés nélküli felhasználás szerzői jogi jogsértésnek minősül.

Liberálisok, amikor a keresztény gyökerekről, a nemzeti identitásról, az élet védelméről és a hagyományos családról beszélek az EP-ben. Irtóznak, mint ördög a tömjénfüsttől.

Jó reggelt Magyarország ️ induljon a mai nap. Fiúk lányok ez egyre jobb ami itthon folyik. Hogy mibe keveredtem mikor haza költöztünk de nem bántam meg, azóta van életem! Kint egy robot munka…

Történelmi csúcs: 615 euró/MWh lesz ma a villamos energia ára (másnapi piac) Németországban este: soha nem volt ilyen magas. Hogy lehet ez? Úgy, hogy az eszetlen sötétzöld ideológia nem tudja…

️Mivel nagyon rosszkor jöhetett neki a Marci-bácsi sztori, és nagyon szorította az idő, vélhetően ezért próbált valami nagyot mondani, valami nagyot terelni. Valamit amivel a híveit hergelheti tovább.…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média