Újabb terelés, újabb hiszti, előremenekülés.
Miután jobboldali fiatalok a Dunába dobott Pride-zászlók helyett magyar zászlókat tűztek ki az Erzsébet hídra, reagált Karácsony Gergely is. A főpolgármester ironikusan azt írta, hogy a jobboldali fiatalok az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezik, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Majd bejelentette, hogy a felvonulás idejére nemzeti lobogó és Pride-zászló is lesz a hídon.
Értékelés: Karácsony Gergely főként a budapesti liberális szavazók támogatásával lett főpolgármester, így számára ez a konfliktus kedvező, hiszen számukra fontos a Pride ügye. Éppen ezért beleáll a témába, és teljes mértékben felvállalja azt. Ezzel szemben Magyar Péter nem foglal egyértelműen állást: háromnapos kihelyezett kormányülést is szervezett Budapesttől távol, hogy véletlenül se kelljen a Tisza vezetőinek részt venniük az idei Pride-on. A jobboldali pártok pedig azt üzenik: a melegekkel semmi bajuk nincs, ugyanakkor a politikai mozgalomként működő LMBTQ+ mozgalmat elutasítják.
/posztok.hu


️


️