Tisztelt Kapitány István miniszter úr.
Ebben a videóban Ön arról beszél, hogy meg akarják tízszerezni a szélerőmű kapacitást.
Szerintem sokkal praktikusabb és stabilabb energia termelés ha megépül Paks 2 és ha már megújuló energia, akkor inkább a napelem rendszert kell tovább építeni.
A szélerőmű projekt nem véletlenül állt le. Sokkal több érv szól ellene mint mellette.
1. Időjárásfüggőség
A termelés a szél erősségétől függ.
Szélcsendes időben kevés vagy semennyi áramot nem termelnek.
Emiatt energiatárolásra vagy más erőművekre van szükség a folyamatos ellátás biztosításához.
2. Tájképi hatás
A nagy tornyok és lapátok megváltoztatják a táj látványát.
Egyes emberek zavarónak vagy esztétikailag kedvezőtlennek tartják őket.
3. Zajterhelés
A forgó lapátok és a gépészet zajt keltenek.
A modern szélerőművek csendesebbek, de lakott területek közelében még mindig okozhatnak kellemetlenséget.
4. Hatás az élővilágra
Madarak és denevérek ütközhetnek a lapátokkal.
Nem megfelelő elhelyezés esetén helyi ökológiai problémákat okozhatnak.
5. Magas kezdeti költség
A szélturbinák gyártása, szállítása és telepítése jelentős beruházást igényel.
A hálózati csatlakozás kiépítése is költséges lehet.
6. Helyigény
A szélerőműparkok nagy területet foglalhatnak el.
Bár a turbinák közötti földterület gyakran továbbra is használható mezőgazdasági célokra.
7. Anyag- és hulladékkezelési problémák
A turbinák gyártásához acélra, betonra és egyéb nyersanyagokra van szükség.
A lapátok újrahasznosítása technológiai kihívást jelent, bár ezen a területen folyamatos fejlődés tapasztalható.

Mit tervez Magyar Péter?

️ Ha tényleg az euró gyors bevezetése a célja a Tisza kormánynak, akkor viszont a megszorítások útjára kell lépnie a Tisza-kormánynak, hacsak létre nem hozzák a magyar gazdasági csodát egy stagnáló…

Borzasztóan kemény! Kimegy. Ő most kimegy. Jámbor azt írta, hogy most ő is felvonul a Fidesz és az MH miatt.

Ha egy zászlócsere is elég neki a kivonuláshoz akkor szerencse, hogy ilyen még nem volt…

Figyelem! Érdemes az Európai Unióra tenni a tétet az orosz-ukrán konfliktusban? A természet törvényei; Konrad Lorenz, nyári ludak és Trump mint róka:

Visszaszámlálás indult!
Ma egy évvel ezelőtt indult a világűr felé Kapu Tibor a floridai Kennedy Űrközpontból. A start izgalmait Bőle Péter kollégámmal személyesen is átélhettük - köszönet a #HírTV…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média