Követelem, hogy a rendőrség azokat is állítsa elő 24 órán belül akik a magyar zászlót a Dunába dobták.
Tisztelt Kapitány István miniszter úr.
Ebben a videóban Ön arról beszél, hogy meg akarják tízszerezni a szélerőmű kapacitást.
Szerintem sokkal praktikusabb és stabilabb energia termelés ha megépül Paks 2 és ha már megújuló energia, akkor inkább a napelem rendszert kell tovább építeni.
A szélerőmű projekt nem véletlenül állt le. Sokkal több érv szól ellene mint mellette.
1. Időjárásfüggőség
A termelés a szél erősségétől függ.
Szélcsendes időben kevés vagy semennyi áramot nem termelnek.
Emiatt energiatárolásra vagy más erőművekre van szükség a folyamatos ellátás biztosításához.
2. Tájképi hatás
A nagy tornyok és lapátok megváltoztatják a táj látványát.
Egyes emberek zavarónak vagy esztétikailag kedvezőtlennek tartják őket.
3. Zajterhelés
A forgó lapátok és a gépészet zajt keltenek.
A modern szélerőművek csendesebbek, de lakott területek közelében még mindig okozhatnak kellemetlenséget.
4. Hatás az élővilágra
Madarak és denevérek ütközhetnek a lapátokkal.
Nem megfelelő elhelyezés esetén helyi ökológiai problémákat okozhatnak.
5. Magas kezdeti költség
A szélturbinák gyártása, szállítása és telepítése jelentős beruházást igényel.
A hálózati csatlakozás kiépítése is költséges lehet.
6. Helyigény
A szélerőműparkok nagy területet foglalhatnak el.
Bár a turbinák közötti földterület gyakran továbbra is használható mezőgazdasági célokra.
7. Anyag- és hulladékkezelési problémák
A turbinák gyártásához acélra, betonra és egyéb nyersanyagokra van szükség.
A lapátok újrahasznosítása technológiai kihívást jelent, bár ezen a területen folyamatos fejlődés tapasztalható.
/posztok.hu

️
️Ez nem az emberséges Magyarország!
Borzasztóan kemény! Kimegy. Ő most kimegy. Jámbor azt írta, hogy most ő is felvonul a Fidesz és az MH miatt.
