️Rongálás bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki a rendőrség azt az 58 éves mogyoródi férfit, aki az Erzsébet hídról szivárványos zászlókat szaggatott le és dobott a Dunába. A férfi a Kárpátmedence hírportálnak nyilatkozott az esetről. Állítása szerint már a kapujában várta a rendőröket, és a kihallgatásán ügyvédi segítségre sem tartott igényt.
„Büszke vagyok arra, amit tettem, és holnap is megtenném ugyanezt. Nem kértem ügyvédet sem a rendőri kihallgatáson. Nem volt rá szükségem, mert csak azt tettem, amit a személyes meggyőződésem diktált. Úgy döntöttem, hogy a gyerekeim és a gyerekeink jövője érdekében bemegyek a városba, és leszedem azokat a zászlókat. A szándékom nem a rongálásra irányult. Úgy gondolom, azon a helyen a magyar lobogónak kellett volna lennie. Amikor vízbe dobtam a zászlót, ügyeltem rá, hogy azzal a hajóforgalmat ne veszélyeztessem. Magyarország keresztény állam ezeréves múlttal. Nem zavarnak a melegek, de a szerelmük látványát ne kényszerítsék se rám, se másra. Meggyőződésem, hogy nem követtem el bűncselekményt, hiszem, hogy a szivárványos zászlóknak nincs helye az Erzsébet hídon.” — fogalmazott a férfi.
/posztok.hu



️ ez az egyetlen mód, ahogy tanácsos eljárni
️

