☝️Volodimir Zelenszkij négy korábban hazaárulással vádolt ellenzéki képviselőt fosztott meg ukrán állampolgárságától.

️Az állampolgárság elvesztését követően vélhetően képviselői mandátumuktól is megfosztják majd a képviselőket, ahogyan az nemrég az OPZZS egy másik képviselőjével, Vadim Rabinoviccsal is történt.

️A háború kitörése után betiltott OPZZS képviselőinek egy jelentős része február 24-e után külföldre távozott, mások pedig egy új frakciót alapítva gyakorlatilag együttműködnek a kormánypárttal. A párt választói bázisát éppen a háború által leginkább érintett, jelentős orosz nyelvű lakossággal bíró területek jelentették.

Volodimir Zelenszkij négy korábban hazaárulással vádolt ellenzéki képviselőt fosztott meg ukrán állampolgárságától tegnap:

Andrij Derkacs 1998-2006 között, illetve 2007 óta volt parlamenti képviselő, az ukrán hatóságok szerint a háború előtt orosz megbízásra őrzővédő vállalatokat szervezet, amelyek tagjait az orosz inváziót követően a hatalom átvétele érdekében akarta felhasználni. Derkaccsal szemben az amerikai hatóságok már a háború előtt szankciókat vetettek ki, miután segítette Rudy Giulianinak a Biden-családdal kapcsolatos ukrajnai adatgyűjtését. A háború kitörése után elhagyta az országot.

Viktor Medvedcsuk 1997-2002 között, majd 2019-től képviselő, 2002-2005 között Leonyid Kucsma elnöki adminisztrációjának a feje, a háború előtt a legnagyobb ellenzéki párt, az Ellenzéki Platform - Az Életért (OPZZS) vezetője volt. Az ukrán sajtóban csak "Putyin komájaként" emlegették. Már 2021 februárjában szankciókkal sújtotta az ukrán vezetés, tévécsatornáit bezáratták, majd hazaárulással vádolták meg, házi őrizetbe került, a háború kitörése után pedig le is tartóztatták. Az egyik fogolycsere alkalmával Oroszországba került.

Tarasz Kozak Medvedcsuk közeli munkatársa, 2014 óta képviselő, tavaly ellene is szankciókat hoztak, ezt követően elhagyta Ukrajnát.

Renat Kuzmin szintén Medvedcsukhoz közeli képviselő 2019 óta, az elmúlt években tett "propagandisztikus kijelentései" miatt vádolták meg hazaárulással. Pályája nagy részét az ügyészség keretein belül töltötte, 2010-13 között a főügyész első helyettese volt, 2013-ban pedig a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkárának helyettese.

Az állampolgárság elvesztését követően vélhetően képviselői mandátumuktól is megfosztják majd a képviselőket, ahogyan az nemrég az OPZZS egy másik képviselőjével, Vadim Rabinoviccsal is történt.

Érdekesség, hogy ugyanabban az ügyben, amiben Medvedcsukot hazaárulással vádolták, Petro Porosenko volt elnök is érintett: a gyanú szerint egymással összejátszva vásároltak szenet az ukrán erőművek számára a szakadár területekről, az erre vonatkozó tilalom ellenére (értsd: Porosenko kérhette meg Medvedcsukot arra, hogy az akkor is szorult helyzetben lévő ukrán energetikai rendszer számára kapcsolatain keresztül szenet szerezzen a Donbaszról).

A háború kitörése után betiltott OPZZS képviselőinek egy jelentős része február 24-e után külföldre távozott, mások pedig egy új frakciót alapítva gyakorlatilag együttműködnek a kormánypárttal. A párt választói bázisát éppen a háború által leginkább érintett, jelentős orosz nyelvű lakossággal bíró területek jelentették.

Ágh Péter képviselőtársam és államtitkár kollégám meghívására a mai napon az országgyűlési választókörzetébe látogattam. Az első állomás Celldömölkön volt, ahol a bencés kolostorban történő…

Fájó szívvel emlékezünk a magyar történelem egyik legnagyobb tragédiájára!

🏴 Ma 80 éve, 1943. január 12-én kezdődött el a szovjet Vörös Hadsereg támadása a Don-kanyarban.

A 2. magyar hadsereg…

A doni áttörés évfordulóján nagyapám sorait idézem meg. Így kezdte naplóját 1942. június 29-én:
"Isten nevében! Halálom esetén naplómat kérem feleségemnek, ifj. Boross Istvánnénak eljuttatni.
Édes jó…

Mától érkezik a 15 százalékkal emelt nyugdíj.

Az emelés az átlag nyugdíj esetében havonta 27 ezer, évente több mint 350 ezer forintot jelent, hiszen februárban a 13. havi nyugdíj is az idei évre…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média