Április 12-e a Felvidékről kitelepítettek emléknapja!
76 évvel ezelőtt indult el az első szerelvény a Felvidékről Magyarországra. A szlovák-magyar lakosságcsere-egyezmény következtében 76 ezer…
“A Felvidékről kitelepítettek bűne az volt, hogy magyarok voltak.”
Ma van a Felvidékről kitelepítettek emléknapja.
1️⃣9️⃣4️⃣7️⃣. április 12-én kezdődött a felvidéki magyarok kitelepítése, 7️⃣6️⃣ évvel ezelőtt ezen a napon indult el az első szerelvény a Felvidékről Magyarországra. A szlovák-magyar lakosságcsere egyezmény keretében 7️⃣6️⃣ ezer honfitársunkat űzték el szülőföldjéről.
A magyar Országgyűlés tisztelettel adózik azon családoknak, akik állampolgárságuktól, közösségüktől, vagyonuktól megfosztva, szülőföldjükről elűzve kemény akarással otthont teremtettek maguknak.
Emlékezni és emlékeztetni kötelességünk
️
Április 12-e a Felvidékről kitelepítettek emléknapja!
76 évvel ezelőtt indult el az első szerelvény a Felvidékről Magyarországra. A szlovák-magyar lakosságcsere-egyezmény következtében 76 ezer…
A baloldal a mai napig nem hajlandó feladni háborúpárti pozícióját.
Megjelentek a Nemzetpolitikai ÁllamtitkárságSzülőföldön magyarul programjának idei felhívásai, amelyek értelmében az eddigi 22 400 forintról 100 ezer forintra emelkedik a külhoni magyar gyerekek…
Megálljt parancsolunk az Antifának

Pécs most, Zsolnay Kulturális Negyed. 
"Tavasz kerekedik, bimbó tüzesedik.
Jázminfával fényes agancs verekedik..."
(Nagy László: Csodafiú szarvas - részlet)
Brüsszelből segítség helyett csak szankciók jönnek!
Mi azonban nem ülünk ölbe tett kézzel. Meghoztuk azokat az intézkedéseket, amelyek megőrzik a munkahelyeket és megvédik a magyar családokat.
Letörjük…
A legnagyobb segítség, a legnehezebb helyzetben lévőknek!
A dollárbaloldal ismét nemet mondott a rezsicsökkentésre, a családok, a munkahelyek, a nyugdíjasok és az ország védelmére.
Dr Aradszki András országgyűlési képviselő
(
Ezt a videót hanggal nézd!)
️ Ma arra a több mint százezer felvidéki magyarra emlékezünk, akik a Beneš-dekrétumok következtében állampolgárságuktól, közösségüktől, vagyonuktól megfosztva,…
Magyarország békepárti, ezt a Parlament is kinyilvánította.