Miért nem nyilvánították háborús bűnösnek George W. Busht és Tony Blairt?

Miért nem kerültek nemzetközi büntetőbíróság elé az iraki háború vezérei?

20 évvel ezelőtt indított támadást Irak ellen az Egyesült Államok vezette koalíció. Azóta kiderült, hogy a háború megindítását elképesztő hazugságokra alapozták. A Bush-kormányzat a háború indokolását elsősorban arra az állításra alapozta, hogy Irak, (amelyet az USA az 1990–1991 Öbölháború óta ellenségnek tekintett), állítólag tömegpusztító fegyverekkel rendelkezik, és hogy az iraki kormány fenyegetést jelent az Egyesült Államok és szövetségesei számára. Néhány amerikai tisztviselő hamisan vádolta Szaddám Huszeint az al-Kaida támogatásával, míg mások megemlítették az elnyomó diktatúra megszüntetésének és a demokrácia iraki néphez való eljuttatásának vágyát.

Egy 2004-ben, a szeptember 11-i bizottság által közzétett nyilatkozat szerint nincs bizonyíték arra, hogy Szaddám Huszein kormánya és az al-Kaida együttműködött volna egymással. Irakban soha nem találtak tömegpusztító fegyvereket vagy tömegpusztító fegyverek előállítására szolgáló létesítményeket. Ez azért lényeges, mert a Bush-adminisztráció tisztviselői számos állítást említettek meg a Szaddám Huszein és az Al-Kaida állítólagos kapcsolatról és a tömegpusztító fegyverekről, amelyek vázlatos bizonyítékokon alapultak és amelyeket hírszerzési tisztviselők is megerősítettek.

Az Egyesült Államok iraki háború előtti hírszerzéseinek indokolása súlyos kritikával szembesült mind hazai, mind nemzetközi szinten. A háború megindításáról szóló brit nyomozást, a Chilcot-jelentést 2016-ban tették közzé, amelyben arra a következtetésre jutottak, hogy szükség lehetett katonai fellépésre, ám akkor nem ez volt a legvégső lehetőség, és hogy az Egyesült Államok által indított invázió Irakot sújtó következményeit alábecsülte.

A konfliktus első három-négy évében becslések szerint 151 000–600 000 iraki halhatott meg. 2011-ben hivatalosan az amerikai csapatokat teljesen kivonták, de amerikai katonák tovább állomásoztak Irakban, a legtöbbet a szíriai polgárháború kirobbanása után újból aktivizálták.

Mindezek után joggal merül fel a kérdés minden józan emberben: Ha Vlagyimir Putyin háborús bűnös, akkor az akkori támadó koalíció vezetői miért nem azok? A válasz pedig roppant egyszerű: a történelmet mindig azok írják, akik a legerősebbek! Amíg az Egyesült Államokat a saját területén nem győzik egy háborúban, addig a vezetői bármit megtehetnek mindenféle felelősség nélkül! Ez bizony ilyen pofonegyszerű!

️Már 50.000 követője van az oldalamnak. Köszönöm megtisztelő érdeklődésüket

Azt javaslom a professzornak, aki kiakadt a magyar operaénekes öltözete miatt, hogy inkább azon akadjon ki, amikor a sajátjai g€nderszörmy€knek öltözve tartanak előadásokat óvodásoknak! Na, az…

lengyel nagykövet: - ha ukrajna nehéz helyzetbe kerül, belépünk a háborúba.
️ nyilván bevonulnának és területeket csatolnának el.
úgymond barátilag, segítségből.

KUTYÁUL JÓK

A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság területi, összevont kutyás képzést tartott a sóshartyáni rendőrségi lőtéren.
FOTÓ: MARIÁNYI MÁRTON

Ha összehasonlítjuk a közép-európai térséget a nyugat-európaival, akkor ebből és csak ebből a szempontból megállapíthatjuk, hogy mi itt összehasonlíthatatlanabbul béke- és rendszeretőbbek vagyunk,…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média