Egyre több ország vezet be árstopot, leginkább a földgáz, a távhő és a villamos energia árát korlátozzák a kormányok. Több vállalat pedig önkéntesen fagyasztja be élel...
Van, ahol a kormányok élnek a lehetőséggel, van, ahol a cégek önként tesznek sapkát termékeikre.