Nemrég beszélgettem egy ismerősömmel, most érettségizett. Sokat tanult, főleg történelemből, nagyon érdekli őt múlt. Megengedte, hogy belenézzek a jegyzeteibe. Kicsit nosztalgiáztam.

Harmincéves háború, százéves háború, első világháború, második világháború, a napóleoni háborúk, hidegháború és még sorolhatnám. Harcokról, halott emberekről, szétszakadt családokról, fegyverekről tanult, rengeteget.

Emlékszem, amikor én készültem az érettségire. A háború nekem nagyon absztrakt volt. Valami régen, valami a múltban, valami, amiről csak a dédszülők tudhattak bármit is. Most viszont furcsa belegondolni, hogy ő egy háború árnyékában készült fel a háborúkból.

Vajon egyszer az orosz-ukrán háború is bekerül a történelemkönyvekbe?
Ebben biztos vagyok.
Vajon hogy fognak írni Magyarországról ebben a fejezetben? Mint aki folyamatosan a békéért dolgozott, vagy mint aki fegyverszállításokkal nyújtotta tovább a véres küzdelmeket?
Remélem az előbbiről fognak írni a tankönyvszerzők, nem az utóbbiról.

De azért remélem, hogy egy-két sort fognak szentelni azoknak a felelőtlen baloldali politikusoknak is, akik szerint háborúban álltunk és emberi élet kioltására alkalmas fegyvereket akartak küldeni a frontra!

Bízom benne, hogy tényleg csak pár sort fognak kapni és nem arról fog szólni az a fejezet, hogy hadviselő felek voltunk egy véres konfliktusban.

Remélem, hogy a jövő nemzedéke egy békepárti országról fog tanulni és nem arról, hogy egy bizonyos Karácsony Gergely veszélyes mondatai háborúba sodorták a hazánkat!

Hogy van az, hogy ezek a balos haladók ódákat írnak arról, hogy milyen fontos az elfogadás, a píszí, a barátságos munkahelyi környezet, széfszpész meg ilyenek, aztán mindig ezeknél jönnek elő az ilyen…

A nyugati államok ma ünneplik a D-napot.

️ Sokak szokása mondogatni, hogy Magyarország megérdemelte mindazt, amit a második világháború folyamán kapott a szövetségesektől, hiszen rossz oldalt…

Csak a béke jelent pontot annak a mondatnak a végén, amely úgy szól, hogy mi nem akarunk és nem is fogunk belekeveredni ebbe a háborúba - jelentette ki Szijjártó Péter a Mathias Corvinus Collegium…

A magyar jobboldal sikerének titka a többség stratégiája, és évtizedes szakaszokban való, következetes végrehajtása. Ez három lépcsőből áll.

1️⃣Az első a politikai többség megszerzése, amelynek…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média