Indulás haza! Eseménydús napok voltak, ezek az eredmények:

Az orosz vagyon elkobzását és Ukrajnának adását sikerült meggátolni, ezzel elkerülve a nyílt hadüzenetet Oroszországnak. Ez jó hír, de mégsem lehet felhőtlen az öröm.

Brüsszel - b) tervként Ukrajna finanszírozására - kitalálta, hogy az EU vegyen fel hitelt, és adjon hadikölcsönt Ukrajnának. Magyarország, Csehország és Szlovákia ebből kimaradtak, de a többi 24 ország támogatta. Így már gazdaságilag is érdekeltté váltak a háborúban, illetve Ukrajna győzelemben. Amiért így nyilván még többet meg fognak tenni. Az eszkaláció veszélye tehát növekedett.

Ami abszolút pozitív: a gazdatüntetés sikerrel járt, a Mercosur-megállapodást levették a napirendről. Ez volt az egyik oka a tüntetésnek. Amiért továbbra is harcolni kell, az az, hogy Brüsszel ne vonja el az agrártámogatások 20%-át, ahogy azt jelenleg tervezik.

“mi a tervem? jól megnyerjük a választást!”

Brüsszelben két csata lezárult a háromból az éjszaka:

1. Az európai gazdák tüntettek, ezután a Mercosur megállapodást elhalasztották.

2. Az Európában „állomásozó” orosz pénzeszközök einstandját is…

Az emberek tudnak számolni, ezért is mondott nemet az 1,6 millió válaszadó elsöprő többsége a Tisza adóterveire a nemzeti konzultáción.

A kiszivárgott megszorítás minden adónem terén emeléseket és…

Már látható a KSH friss kereseti adataiból a családi adókedvezmények növekedésének és az anyák adómentességének a hatása!

A KSH mai közleménye szerint októberben a bruttó átlagkereset 8,7 százalékkal,…

A gazdák és Magyarország elérte célját Brüsszelben, viszont a háború sajnos folytatódhat

Az EU 24 tagállama hadikölcsönt nyújt Ukrajnának, hogy folytathassa a háborút. Magyarország, Csehország és Szlovákia viszont elérte, hogy ne kelljen részt vennie a közös hitelfelvételben.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média