A tibiatyás Tóth Máté nagyarcú üresfejűségéről

Itt van Tibi atya, azaz Tóth Máté, aki most "sajnálja" a jobboldali média újságíróit, bár szerinte nem vagyunk annak nevezhetőnek. Mondjuk én pl 2007 óta újságíróként dolgozom, de függetlenül attól, hogy a médiamunkások közül ki kit hajlandó vagy nem hajlandó újságírónak nevezni, Tóth Máté az orvosi végzettségével és a vállalkozásaival biztosan hogy nem újságíró, és a politikához sem ért. Ellenben nagyon nagy az arca, ez akkor is kiderült, amikor az atv.hu-ban a Csatt2-ben vitáztunk, majd kifelé úgymond tanácsokkal látott el minket. Szóval a lenéző hozzáállásához nem társul sem tudás, sem tapasztalat, mert a Tibi atya oldalon posztolgatni idétlenségeket és vicces kommentárokat, akár mérges antiorbán akármiket nem újságírás és nem politikai elemzés. Amit Tóth Máté csinál, az trollkodás. És azzal takaródzik, hogy neki sikeres vállalkozása van. Örülök. Majd ha utánajárt ügyeknek, készített mélyinterjúkat akár politikusokkal, akár fontos gondolkodókkal, kiment terepre riportot írni, akkor majd pariban leszünk, addig nem (ezeket a műfajokat kollégáim és én is mind űzzük). Az újságírás nem csak politikakommentálás, sőt elsősorban nem az, bár látom, hogy egyre inkább errefelé megy. (Speciel van egy publicisztika-kötetem, a Káoszból kozmosz, de mellette van egy kötetem néptáncos interjúkkal - Józan részegség - , meg egy üdözött keresztényekről szóló közel-keleti riportkötetem is, az Arcok és történetek.) Egyébként meg a Mandiner működik, elég ránézni az oldalra, és nem Magyar Péter szerkeszti. S mint korábban is írtam: 2007-8 körül jobboldali hobbibloggerekként kezdtük (Reakció, Konzervatórium, Jobbklikk), munka mellett (én akkor az mno.hunál, aztán az InfoRádiónál dolgoztam, majd a Magyar Kurírnál). Azt meg leszarom, hogy egy Tóth Máté nevű trolloldal-üzemeltető, egyben "sikeres vállalkozó" kit sajnál épp és kit nem. (Ha jól értem, ő a sikeres vállalkozásban méri az életet. Legitim. Hajrá. Én nem abban mérem. Úgyhogy más a mércénk.)

️Nem gondoltam volna, hogy ez is eljön! Az Európai Parlamentben azt skandálták a jobboldaliak, hogy “küldjétek haza őket!”, mármint az illegális migránsokat! Meg is szavazták a kitoloncolást! Orbán…

Galvanikus korrózió: az előrekódolt hiba az iráni tűzszünetben! Ez pedig Libanon:

Sziasztok, szolgálati Közlemény

Eddig közel negyvenezer forint támogatást, és
152 jelentkezést kaptunk az elet-pont.hu weboldalon keresztül. Nagyszerűek vagytok 🤝
Lassan fogjuk tudni feldolgozni, de…

Rollermosó okostojás Fegyőr is hozott egy zsák cementet a "szeretet ország" építéséhez. Örvendezik, hogy magyarok százai vesztették el munkájukat. Az sem zavarja, hogy sok NEM Fidesz szavazó dolgozott…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média