A NAÜ közgyűlés apropóján találkoztunk Alekszej Lihacsov Roszatom vezérigazgatóval, hogy áttekintsük a paksi beruházás állását.
Jó hír, hogy a talajelőkészítési munkák gyorsan haladnak, 25 ezer cölöp…
Elsőre talán meglepőnek tűnhet, hogy magyar zászlót tesznek ki az OPEC bécsi székházában. Jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mit keresnek ott a magyarok, hacsak nem fedeztek fel egy hatalmas olajmezőt.
Nos, olajmezőt nem fedeztünk fel, de van egy világos stratégiai egyetértésünk az OPEC-kel a globális energiapolitika kapcsán. Stratégiai egyetértés van köztünk abban, hogy az olajellátás nem politikai ügy és a kőolajellátás kérdését tilos átpolitizálni.
Magyarország, mint kőolajimportáló ország természetesen függ az olajtermelő országok döntésétől, de legalább ennyire függ azoktól az országoktól, amelyeknek területén keresztül érkezik az olaj Magyarországra, ezért számunka a kőolajtranzit biztonsága stratégiai fontosságú kérdés.
Az OPEC főtitkárával a legmesszemenőbbekig egyetértettünk abban, hogy egyetlen ország sem jogosult arra, hogy aláássa bármely másik ország energiabiztonságát, így egyetlen ország sem jogosult arra, hogy a területén áthaladó kőolajvezetékeket monopolizálja, azokat politikai célokra használja fel vagy éppen veszélyeztesse más országok kőolajellátását.
Ma sajnálattal arról kellett tájékoztassam az OPEC főtitkárát, hogy a közelmúltban Magyarország két szomszédja is politikai alapú döntéseivel hozta nehéz helyzetbe Magyarországot a kőolajellátás biztonságának tekintetében.
Az OPEC főtitkára teljes szolidaritásáról és egyetértéséről biztosította hazánkat, megállapodtunk abban, hogy a jövőben is együttműködünk annak érdekében, hogy mindenki számára világos legyen, hogy az energia – benne a kőolajellátás – nem politikai, hanem fizikai kérdés.
A NAÜ közgyűlés apropóján találkoztunk Alekszej Lihacsov Roszatom vezérigazgatóval, hogy áttekintsük a paksi beruházás állását.
Jó hír, hogy a talajelőkészítési munkák gyorsan haladnak, 25 ezer cölöp…
Újra itthon, rögtön a gáton.
Minden erőnkkel az árvíz elleni védekezésre koncentrálunk és az erőt adó falatokról is gondoskodunk.
Köszönet minden önkéntesnek és gátakon szolgálatot teljesítőknek.
És…
Dunabogdányban és Tahitótfaluban is segítettünk az árvíz elleni védekezésben.
Nehéz időkben is segít az összefogás! Közösen meg tudjuk fékezni az árhullámot!
A Szigetközben, a Dunakanyarban és Budapesten a legnagyobb az árvízveszély. Minden erővel azon vagyunk, hogy megfékezzük a hatalmas víztömeget! 2013-ban sikerült, most is fog!
️ Együtt erő vagyunk!
A helyzet komoly. Nagy mennyiségű víz érkezik Magyarország területére. A veszély mértéke nem nagyobb, mint 2013-ban volt. - Orbán Viktor
A sok kihívás közepette, jó híreink is vannak.
Felkészültünk az árvíz elleni védekezésre. A neheze csak most jön, de meg fogjuk csinálni️
Csak együtt sikerülhet! Várunk minden önkéntest, aki segíteni szeretné a védekezési munkálatokat!
Dunabogdány, Árpád tér 1.
Katona kell a gátra, itt vagyunk️
Készen állunk, felvesszük a harcot az árvízzel Neszmélyen is!
Czunyiné dr. Bertalan Judittal, a térség országgyűlési képviselőjével, dr. Böröndi Gábor vezérezredessel,…
Jelenleg három helyszínen, Mosonmagyaróvár határában, a Lajta gátjánál, Pilismaróton és Neszmélyen 367 katona segíti az árvízi védekezést. Szükség esetén pár órán belül több ezer katonát és H145M…