Egy éve, hogy megnyitott a Magyar Zene Háza. Azóta izgalmas és érdekes programok éppúgy otthonra találtak itt mint a kultúrakedvelők. Az évfordulón pedig egy különleges időszaki kiállítással lepi meg a zenerajongókat. Ha valaki egy igazán egyedi programot keres magának, akkor a „Nekünk írták a dalt!” - A magyar populáris zene hőskora kiállítás nagyon jó választás.
A téma a hazai populáris zene 1957 és 1993 közötti időszaka. A közel ezer négyzetméteren megvalósuló tárlat, modern kiállítás-technológiai megoldásokkal nyújt élményközpontú zenei időutazást a múltba. A korabeli zenés klubok hangulatából is kapunk egy kis ízelítőt, hiszen hologramos vetítésen elevenednek meg az Illés, az Omega és az LGT tagjai. Különböző installációkon keresztül szemléltetik, hogy hogyan tudtak érvényesülni a hazai popzenészek a hatvanas-hetvenes években Magyarországon. Illetve egy eredeti flipperen játszva érthetjük meg, hogy milyen nehézségek árán sikerült egy-egy hazai együttesnek megszerveznie akár egy külföldi utazást vagy egy turnét.
Ebben a borongós, esős időben szerintem keresve sem találhatunk jobb programot!
/posztok.hu
️ Tények és tévhitek az inflációról:
Az év első elemzése mi másról is szólhatna, mint a mindannyiunkat húsbavágón érintő inflációról. Sok-sok év viszonylag stabil bolti árai után folyamatos áremelések…
Magyarország Kormánya mindent megtesz annak érdekében, hogy a kívülről begyűrűző inflációval és az elhibázott brüsszeli szankciókkal szemben megvédje a magyar családokat, a magyar vállalkozásokat, és…



️EGY BALOLDALI KORMÁNYNAK MINDENT SZABAD!