Akik nincsenek beoltva, azok életveszélyben vannak - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Az összes virológus azt mondja, hogy nyakig vagyunk a negyedik hullámban, mindenki elkaphatja a vírust, de nem mindegy milyen következményekkel. Akik nincsenek beoltva, életveszélyben vannak. A második oltás után négy-hat hónappal az oltás ereje gyengül, ezért indokolt a harmadik oltás.

A baj oka az, hogy még mindig nincs mindenki beoltva. Akkor nem lesz ötödik hullám, ha mindenki beoltatja magát. Jó néhány halálos betegség ellen be vagyunk oltva, azért nem betegszünk meg, a tudomány nem egy vallás, amiben feltétel nélkül kell hinni, de oltásügyben bizonyított eredmények vannak.

10 milliónyi oltásunk van, nemcsak harmadszorra, hanem negyedszerre is mindenkit be tudunk oltani.

1Úgy védjük meg a családokat a magasabb rezsiártól, hogy létrehoztunk egy háztartási árszabási rendszert, azaz csökkentett áron juthatnak energiához. Most a kisvállalkozóknak is megnyitjuk ezt a lehetőséget, ők is beléphetnek az egyetemes szolgáltatói körbe, így ők is a rezsicsökkentett árat fizethetik az energiáért.

A brüsszeli bürokrácia vért hány a rezsicsökkentéstől, ott a multik diktálnak. Amikor rezsi és üzemanyagár-csökkentés van, akkor a multiktól veszünk el, a baloldal mindig is a multik oldalán áll, hiszen gondoljunk csak arra, hogy 2010 előtt kétszer, háromszor ennyi volt a gáz, a villany ára, mint ma, ez pedig csak a multiknak kedvezett. Nem lehet úgy kezelni válságot, hogy az emberekkel fizetettjük meg a rezsi árát.

👩‍🦳👨‍🦳 Majdnem minden sebet kitisztítottunk és bekötöztünk, amit a Gyurcsány-kormány ejtett Magyarország testén, a 13. havi nyugdíj visszaadása az utolsó. A nyugdíj nem egy elvont közgazdasági kérdés, hanem egy érzelmi és társadalmi igazságossági ügy. A mai sikerek a nyugdíjasok korábbi munkája nélkül nem jöttek volna létre. A nyugdíjasokat mindig meg kell védeni, az ő támogatásuk egyben azt is jelenti, hogy miképp gondolkodunk a saját szüleinkről, az országot idáig elhozó emberekről. Éppen ezért a nyugdíj nem alku, vagy vita kérdése.

A nyugdíjasok, a kisvállalkozók, a családok mellett a fiatalokat is támogatjuk, hiszen a 25 év alattiak szja-mentessége segítség a fiataloknak, hogy elkezdjék az életüket. Kiegyensúlyozott döntést hoztunk, a fiatalok és a nyugdíjasok is kaptak egy lehetőséget.

Lendületben a Zöld Párbeszéd egyetemi országjárása!

🟢 Mindig jó érzéssel tölt el Debrecenbe visszatérni. Részletes tájékoztatást adhattam az aktív zöld programjainkról a hallgatóknak. Nem csak a…

Karácsony Gergely főpolgármester által nem ismert Berki Zsolt, aki a Városháza tervezett eladásánál is jelentős szerepet játszott, napi kapcsolatban állt a Budapesti Vagyonkezelő központ Zrt.-vel, és…

Orbán Viktor:

"Én értem, hogy a politikához hozzátartozik a küzdelem, meg a kormányt kritizálni kell, de szerintem vannak pontok, ahhol nem szükségszerűen kellene. A rezsicsökkentésben egyet is…

Megbecsüljük a dolgozókat: januártól több lesz a minimálbér, mint amennyi 2010-ben az átlagbér volt.

Tehát van egy menetrendünk, egy tapasztalatunk, és az alapján hozzuk meg az éppen a helyzet által megkívánt döntéseket.

Oltóanyag van, védekezéshez szükséges anyagaink vannak, gyógyszereink vannak.

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média