Karácsony adó - már ilyen is van Budapesten.
"Az adók talán legfontosabb funkciója az állami (önkormányzati) kiadások fedezetének biztosítása, ezáltal az államháztartás egyensúlyának és az állami rendszerek működésének fenntartása." - tanítják a tankönyvekben. A Karácsony adóból várhatóan nem lesz a fővárosnak bevétele, tehát semmilyen kiadást nem lehet ebből fedezni. A fővárosi önkormányzat csak a Margitszigeten levő ingatlanokra vethette ki, s ahogy a videóból megtudjuk, ott mindössze 2 lakás van, amelyek valószínűleg értékhatár alattiak. Az egymilliárd forint feletti ingatlanokra vonatkozik az adó.
Ez eddig lehetne egy bohózat is!
DE
Másik mai hír, hogy "Saskia Esken, a német szociáldemokrata párt vezetője bejelentette: támogatja Zelenszkij ukrán elnök kérését, hogy Berlin havi 500 millió euróval segítse Ukrajnát. A kormány ezt azonban nem tudja másként kigazdálkodni, mint egy új adó bevezetésével. A terv szerint egy vagyonadót vezetne be a kormány, amely első körben a tehetősebb polgárok pénzére jelentene veszélyt." - írta a PS GEOrgPOLITIKA.
A két hír kapcsán kérdezem, vajon miért kellett épp ma ezt az új adót megalkotni a Fővárosi Önkormányzatnak? Az apparátusnak nincs elég dolga, gondolom, el kellett foglalni őket.
Úgy tűnik, megszületett Budapest történetének legértelmetlenebb döntése.
/posztok.hu






Nagyon viccesek ezek a Karácsony Gelgelyék.
A 0%-os Párbeszéd nevű pártja szavazást indított, hogy ma vagy holnap mondjon le Orbán Viktor.