A miniszterelnök kérésére, hétfőn reggel az igazságügyi miniszter asszony jelenlétében egyeztettünk a Sándor-palotában.

Megbeszélésünk alapján megerősítést nyert, hogy a kormányzat az Alaptörvénytől eltérő, egyoldalú politikai elvárások szerint értékeli és értelmezi a köztársasági elnöki tisztség alkotmányos szerepét.

Ismételten egyértelművé tettem, hogy ez nem nyújt alkotmányos indokot a lemondásomhoz, az Alaptörvény betartására és betartatására tett eskümnek megfelelve nem tehetek eleget az erre vonatkozó felszólításnak.

Miniszterelnök úrnak az igazságügyi miniszter asszony jelenlétében tett nyilatkozata alapján a Kormány a törvényesen betöltött tisztségemből való eltávolítás céljából személyre szabott jogalkotással tervezi módosítani az Alaptörvényt. Ezt a folyamatot az alkotmányjog politikai zsákmányszerzésnek nevezi.

Az ennek folytán kialakuló alkotmányos válsághelyzet mélyíti a társadalmi megosztottságot, és károsítja a magyar demokrácia nemzetközi megítélését, ami hatással lehet pl. a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.

Miközben a miniszterelnök a köztársasági elnök eltávolítását jelentette be, azokat az állampolgárokat, akik nem értettek vele egyet, lehülyézte, majd rendőrökkel vezettette el.

A demokrácia nem azt…

Magyar Péter kinézte magának a köztársasági elnöki pozíciót. Ezért akarja erőszakkal eltávolítani Sulyok Tamást a tisztségéből.
☝️ Diktatúrában szokás egy köztársasági elnököt a hivatalából erőszakkal…

Továbbra is várjuk a választ: a kormány mit adott fel a magyar szuverenitásból és a magyarok érdekeiből az EU-s pénzügyi politikai megállapodásért cserébe? A magyar embereknek joguk van tudni.…

Vajon folytatja a miniszterelnökhöz méltatlan viselkedést Magyar Péter az Országgyűlésben?

Számunkra ez nem egy újabb Netflix epizód, mi a magyar emberekért dolgozunk! kezdődjön a munka!

"Nem állapodtunk meg a pénzek kiutalásáról." Szóval a tiszás miniszterek egész egyszerűen hazudnak.

Még a brüsszeli elit kedvence lapja is egészen máshogy látja a magyar pénzek kérdését és a pénteki…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média