ℹ️ JÓ TUDNI - hőségben is tudatosan

️ A múlt héten tapasztalt kánikula ellenére egyelőre nem dőlt meg a hazai áramfogyasztási rekord.

Napi 27℃-os átlaghőmérséklet fölött minden fok növekedés mintegy 100 MW-os fogyasztás-növekedést is generálhat.

️ A nyári csúcsfogyasztás egyik oka a klimatizálás térhódítása. Rekord fogyasztási értékek általában a kora esti órákban tapasztalhatók, amikor az irodaházak, bevásárlóközpontok mellett az otthoni, háztartási méretű klímaberendezések is működnek.

A villamosenergia-igény csökkenése általában július közepétől, a nyári szabadságolások ideje alatt várható.

Használják légkondicionáló készülékeiket felelősen, rendeltetésszerűen, évente egyszer megtisztítva.

A háború és a brüsszeli szankciók gazdasági válságot, háborús inflációt, áremelkedést és bizonytalanságot hoznak egész Európában. A háborús inflációnak csak a béke tud véget vetni. A kormány ezért…

Újabb fontos mérföldkő Debrecen közlekedésfejlesztésében: elkészült a nyugati kiskörút utolsó, Mester utca és Hatvan utca közötti szakasza.
A szakasszal bezárul a belvárost körülölelő gyűrű, jelentős…

Az Egyesült Királyság után Lengyelország is követheti a magyar példát! Jarosław Kaczyński, a lengyel kormánypárt elnöke kijelentette: az extraprofitot szerző bankok megadóztatására készülnek!
Egy…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média