Nemzetközi razzia Magyarországon az Europol vezetésével
Nagyszabású ellenőrzési akció zajlott Magyarországon március 28-án és 29-én az Europol koordinálásával. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a Magyar Rendőrség és a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) együttműködésével végrehajtott razzia célja a határokon átnyúló bűnözés elleni fellépés volt, különös tekintettel a hamisított termékek és a kábítószer-kereskedelem felderítésére.


A budapesti ellenőrzések során a hatóságok komplex vizsgálatokat végeztek vegyeskereskedésekben, érintve a jövedéki szabályok betartását, az online pénztárgépek használatát, valamint a foglalkoztatottak társadalombiztosítási bejelentését.
A NAV vizsgálatai során:
• Két esetben jövedéki jogsértést állapítottak meg.
• Egy esetben 211 hamis kozmetikai terméket foglaltak le iparjogvédelmi jogok megsértése bűncselekmény miatt.
A NAV felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy kizárólag ellenőrzött forrásból vásároljanak kozmetikai termékeket. A gyanús jelek között szerepelhet a termék feltűnően alacsony ára, gyenge minőségű csomagolása, vagy a címkén található elírások. A hamis termékek komoly egészségi kockázatot jelentenek, valamint jelentős gazdasági kárt okoznak a jogtulajdonosoknak.
Az NKFH munkatársai:
• Három helyszínen 113 terméktételt vizsgáltak meg.
• 26 tételt kivontak a forgalomból lejárt minőség-megőrzési idő miatt.
• 87 tételt feltételes forgalmazásra köteleztek jelölési hiányosságok miatt.
• A jogsértések miatt több mint 1 millió forint bírság kiszabása van folyamatban.
A hatóságok tagjai, a magyar-román határ közelében végrehajtott ellenőrzések során, a hamisított gyógyszerek és a kábítószer-kereskedelem felderítésére koncentráltak.
• A NAV és a rendőrség egyaránt két-két kábítószer-kereső kutyát vetett be.
• A NAV 92 járművet vizsgált meg, köztük teherautókat, autóbuszokat és személygépkocsikat. Az akció eredményeként ismeretlen eredetű alkoholtermékeket foglaltak le, több kockázatos szállítmányt azonosítottak.
• A rendőrség 48 járművet ellenőrzött, 4 esetben helyszíni bírságot-, 8 esetben közigazgatási bírságot szabtak ki, összesen 550 ezer forint értékben.
A művelet sikeresen hozzájárult a bűncselekmények felderítéséhez, megerősítette a hatóságok közötti együttműködést, és elősegítette a határon átnyúló bűnözés elleni fellépést. A hatóságok továbbra is folytatják a szigorú ellenőrzéseket a lakosság és a jogkövető gazdasági szereplők védelmének érdekében.
🐕
Balu, Roxi és Bingo szolgálati kutyák beszerzéséhez az Európai Unió CCEI programja nyújtott pénzügyi támogatást.
/posztok.hu

️
Csizmadia László: Sok az eszkimó, kevés a fóka!
️



