A VPNLab.net szolgáltatás megszokott kezdőképernyője helyett már a rendőrség tájékoztató üzenete fogadja a látogatókat.
️ THIS DOMAIN HAS BEEN SEIZED
️
Ugyanis nemzetközi akcióban számolták fel a bűnözők által széles körben használt VPN hálózatot. Magyarországon a KR NNI Kiberbűnözés Elleni Főosztály nyomozói vettek részt az Europol által koordinált műveletben.
🕵️
️
Az összehangolt nemzetközi akció során több ország területén, azonos időpontban 15 szervert foglaltak le és tettek elérhetetlenné a kibernyomozók. Az érintett szervereket egy olyan szolgáltatás működtetéséhez használták, amely éveken keresztül lehetőséget biztosított a bűnözőknek nyomaik elfedésére.
A VPNLab.net 2008-ban jött létre és online anonimitás biztosított bárkinek akár már évi 60 dolláros havidíj ellenében is. A szolgáltatás számos különböző országban működő szerverekkel akár többszörös titkosítást is lehetővé tett, emiatt a kiberbűnözők körében is népszerű választás volt. A bűnözők a weboldal anonimitást biztosító szolgáltatásait használták zsarolóvírusok és egyéb rosszindulatú programok terjesztése, csaló és zsaroló kampányok futtatása, valamint ezeket lehetővé tevő kommunikáció és infrastruktúra kiépítése során.
A VPNLab.net nevű szolgáltatás felhasználóit és infrastruktúráját célzó intézkedés január 17-én zajlott, a működtetéséhez használt szervereket ugyanabban az időpontban állították le a nyomozók. 

/posztok.hu

Donáth Annánál most telt be a pohár velünk!
Annyi, hogy én a helyében hívnám még a NATO-t és az amerikai nemzeti gárdát is.
Biztos, ami biztos!





A Momentum EP-képviselője hosszú posztban értekezett arról, hogy…