A The National Interest című amerikai lap hasábjain arról írtam, hogy milyen tanulsággal szolgál a mai Európa számára 1914, azaz az első világháborút megelőző időszak.

Az első világégést a szövetségépítés és a fegyverkezési verseny előzte meg, ami gyorsan terjeszkedő katonai blokkok kialakulásához, majd egy egész Európára kiterjedő háborúhoz vezetett. Bár a konfliktus volumene miatt azt vártuk volna, hogy sokan elrettennek a háborútól, volt egy tényező, amely felülírta ezt a realista gondolkodást: a birodalmi ideológiák idealizmusa. Ez azt jelentette, hogy minden fél a történelem jó oldalán látta magát, ezért gyors lefolyású háborúra számítottak. Ehelyett azonban a történelem egyik legszörnyűbb időszaka köszöntött Európára.

Bő száz évvel később ismét hasonló a helyzet: Európa egy olyan konfliktusba sétál bele, amit nem nyerhet meg. Oroszország ideológiai háborút indított a magát a liberális világrend őrzőjének tekintő Nyugat ellen, tehát mindkét fél a birodalmi ideológiák és a szűklátókörű gondolkodás túszává esett.

Ahogyan 1914-ben, úgy ma is a magyarok a háború leghangosabb kritikusai. Ahogy gróf Tisza István, Magyarország akkori miniszterelnöke elsőként mutatott rá arra, hogy ezt a háborút senki sem nyerheti meg, úgy ma Orbán Viktor miniszterelnök teszi ugyanezt. Az elmúlt évezred tanulságai megtanítottak bennünket, magyarokat a realizmusra, ezért mi egy világmegváltó ideológiáktól mentes külpolitikát folytatunk.

Mára eljött az ideje, hogy mindannyian realista külpolitikát képviseljünk annak érdekében, hogy túljuthassunk a jelenlegi válságon.

👉 https://nationalinterest.org/feature/lessons-1914-matter-today-more-ever-205941

Magyarországnak meg kellene kapnia a neki járó forrásokat. Mi mindent teljesítettünk, amit vállaltunk és amiben megegyeztünk, minden akadály elhárult az Európai Bizottság és Magyarország között.

️Lehet, inkább focizni kellene a világbajnokságon, nem pedig deviáns politikai üzenetekkel heccelni?! Az utolsó forduló előtt Németország tök utolsó helyen áll a csoportban… 👏👏

Keleti- és Déli Nyitás stratégia: milyen eredményekkel változtak a hazai külgazdaság irányai 2022-ig? - ELEMZÉS

A külgazdaság és külkapcsolatok alakulása szempontjából kiemelt jelentősége van egy-egy…

A háborús szankciók okozta gazdasági problémák elegendő okot adnak arra, hogy megkérdezzük a magyarokat a nemzeti konzultációban. A kiszámítható jövő, az olcsó és megbízható energiaforrások kerültek…

️ Kárpátaljára látogatott hazánk államfője a béke hírnökeként!

“Nem egyedül állok most itt, hanem itt van velem lélekben 15 millió magyar Magyarországról, a Kárpát-medence minden részéről és a…

Megtörtént a 2022-es év Doctor Honoris Causa díjak adományozása egyetemünkön. Idén 10 nemzetközileg is ismert és elismert, egyetemünkkel szoros szakmai kapcsolatot ápoló professzor, kapott díszdoktori…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média