🤝🇺🇸 John Fonte amerikai politológus, a Hudson Intézet vezető kutatója kiemelkedő tudományos eredményeiért, valamint a Magyarország felé tanúsított baráti magatartásáért ma átvehette a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést. Az eseményen elhangzott beszéd alább olvasható:

"Igen tisztelt John Fonte Igazgató Úr! Kedves John! Tisztelt Igazgató Urak! Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Kedves Vendégeink!

Egy nagy történész azt mondta egyszer, hogy „minden korszak egyformán közel van Istenhez”. Lehet, hogy ezt Isten így gondolja, de sajnos az emberek nem mindig osztják ezt a véleményt.

Az elmúlt évtizedek éppen arról szólnak, hogy egyesek nagy erőkkel igyekeznek eltávolítani minket Istentől, a hazától és a családtól. Mindent megtesznek ráadásul azért, hogy rajtuk kívül mindenki más is úgy lássa, hogy ennek így kell történnie. Az eszköztáruk rendkívül színes: a politikai nyomásgyakorlás éppúgy hozzátartozik, mint az agy burkolt átprogramozása a filmek, mesék és reklámok világa révén. Azt hiszem, hogy ez idáig semmi újat nem árultam el az itt jelenlévőknek.

De talán a Jóisten tényleg nem engedi túl messzire sodródni magától a mi korszakunkat sem, mert most is vannak olyan emberek, nemzetek, országok, közösségek, akik nemet mernek mondani erre az ámokfutásra. A nemzeti konzervatívok azok, akik képesek kölcsönös tiszteletet mutatni egymás országai, adott esetben eltérő hagyományai, történelmi korszakai, megközelítései iránt. A nemzeti konzervatívok azért képesek együttműködni, mert nem akarnak egységes megváltó receptet rákényszeríteni a többi nemzetre, nem törekednek globális kormányzásra, az eszméik erőszakos terjesztésére.

Azt kell látnunk jelenleg a világban, hogy az ezen erők közötti
összmunka, összedolgozás lehet a kiegyensúlyozott és partneri jellegű új nemzetközi együttműködés alapja. Egy olyan nemzetközi együttműködésé, amely ugyan bizonyos szintig értékközösséget feltételez – enélkül nem is működne a dolog –, de egyúttal minden nemzetnek meghagyja a szabadságot és az önrendelkezés jogát a számára fontos kérdésekben.

Ezt a kölcsönös tiszteletet ünnepeljük mi is ma itt, ezen az alkalmon. A több mint ezer éve fennálló magyar állam történetének nagy részét az önrendelkezésért és a nemzeti szuverenitásért folytatott harc tette ki. Ezért lehet, hogy amikor John, dr. Fonte megírta „A szuverenitás vagy feladás” című könyvét, akkor nem is gondolt arra, hogy igazából a magyar történelem ezeréves krédóját írta meg, és egy olyan vitában foglalt állást, amely vitát egyrészt mi magunk is folytatjuk ezer éve, másrészt történelmi korszakokon átívelően meglehetősen határozott véleményünk van ezekről a kérdésekről. Nemet mondunk a feladásra, és igent mondunk a szuverenitásra.

Mi ugyanis abban éltünk, hogy mindig akadt egy nagyhatalom keleten vagy nyugaton, aki az alávetésünkön dolgozott. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy ma itt együtt lehetünk, és azt állapíthatjuk meg tényszerű módon, hogy hosszú távon egyik ilyen nagyhatalom sem volt sikeres. Ám ahogy dr. John Fonte munkásságából is kiderül, ezek az alávetési törekvések nem értek véget. Hiszen John és a magyarok egymásra találását is éppen egy olyan időszakban ünnepeljük, amikor minden korábbinál nagyobb szükségünk van a józan eszünkre, hogy megvédhessük a családjainkat, hagyományainkat és nemzeti szuverenitásunkat.

A kitüntetett munkája azoknak az elveknek a szolgálatában áll Amerikában, amelyek mellett mi, magyarok immáron a negyedik egymást követő választáson is elköteleződtünk. A kitüntetés átadásának van egy hivatalos része is, amikor elmondom, hogy a kitüntetett miért is kapja az elismerést: „A nemzeti szuverenitás, a nemzetközi szervezetek és a migráció területén végzett kiemelkedő tudományos tevékenységéért, valamint Magyarország felé mutatott baráti magatartásáért.” Ez két különböző dolog, mindkettő ugyanolyan fontos. De én egy másik okot is említek. Ez a kitüntetési okiratban nem szerepel, de szerintem jóval fontosabb, mint az eddigiek, amikor Jonh Fonte munkásságát méltatom.

John Stuart Mill mondta azt, hogy egy igazi meggyőződéssel rendelkező ember ereje felülmúlja 99 másikét, akik csupán érdekből
cselekednek. Ez azért fontos, mert sokszor kell egyenlőtlen viszonyok közepette helytállunk, amikor képviselnünk kell az általunk fontosnak tartott értékeket és gondolkodásmódot Európában és Amerikában. John Fonte olyan ember, aki igaz meggyőződéssel rendelkezik, és akinek ilyen módon ereje és hatása felér legalább 99 másik emberével. Ehhez a kivételes helytálláshoz szeretnénk gratulálni a kitüntetettnek, megköszönni a Magyarországhoz fűződő barátságát, és sok erőt kívánni a további tudományos és közéleti munkásságához.

Isten éltesse John Fontét! Őszintén gratulálunk, köszönjük, hogy eljött!"

Államtitkári kinevezés

Megtiszteltetés, hogy immár harmadszor, 2014 és 2018 után ismét nemzetpolitikáért felelős államtitkárként szolgálhatom az összmagyarság ügyét

Variációk egy brüsszeli bohózatra:

Megmentem az életedet, ha beledöglesz is!

vagy

Legyünk nyitottak az elzárásra!

esetleg

Nem fáj, csak amíg élsz!

Nagyjából így viszonyul ma Brüsszel a tagállamok…

A 2010 óta eltelt, válságokkal teli időszak hazai eredményei azt mutatják, a neoliberális és globalista mainstream sokkterápiájával szemben a patrióta gazdaságpolitika és a családbarát kormányzás…

️A francia EU elnökség nagy projektje a “Future of Europe” egyik célja az volt, hogy még jobban felerősödjenek a föderalizációt támogató hangok.

️Az orosz-ukrán háború azonban részben elvitte ezt a…

Ha mindaz, amit Zelenszkij elnök Davosban mondott ukránul azt jelenti, hogy:

“Köszönjük nektek magyarok, hogy befogadtatok több mint 720 ezer menekültet, köszönjük, hogy ellátjátok őket, köszönjük,…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média