Interjú a Magyar Építőkben Magyarország épített örökségének megőrzéséről és a Mathias Corvinus Collegium - MCC építészeti projektjeiről.
Magyarországon egységes korszak épül, így különösen fontos, hogy a magyarság teremtsen egy, az építészet nyelvén is kifejezett formavilágot és kulturális identitást.
Hazánkban a modern építészeti irányzatok mellett nagy jelentőséggel bír az organikus stílus, amely a magyar és a Kárpát-medencei kultúra hagyományait őrzi, valamint történelmi rekonstrukció is. Ez utóbbi fontos üzenetet hordoz: Magyarországon mi nem romboljuk az építészeti emlékeinket, hanem büszkén helyreállítjuk őket.
Az MCC építészeti projektjei is ezt a célt tűzték ki: visszaadni régi fényüket a vidéki városközpontokban található valaha patinás, de mára elhagyott vagy leromlott állapotú épületeknek, mint például a debreceni Aranybikának, a pécsi Tiszti Kaszinónak és a miskolci Avas Szállónak. Mindeközben az új, Somlói úti épületét az MCC „építészeti stíluskísérletnek” szánja, amely a magyar hagyományokból építkezik, de a legmodernebb elvárásoknak is megfelel.
Fontos, hogy ebben az egyre jelentősebb és egyre hosszabb ideig tartó időszakban megőrizzük Magyarország épített örökségét, és lehetőséget teremtsünk a magyar építészetnek arra, hogy új, egyedi és saját irányt találjon önmagának.