A Greenpeace posztjára röviden: méregzöld ideológia, drága tévedés De lássuk a tényeket is, feketén-fehéren:

A Greenpeace Magyarország legújabb kirohanása nem okozott meglepetést, hiszen azt a szélsőliberális zöldpolitikát képviselik, amely az emberek jólétének feláldozása és a gazdaság tönkretétele árán kínál fenntarthatatlan és átgondolatlan zöldátállást, amely ráadásul csak a szennyezés növekedését okozza.

Az nem zöldpolitika, amely:

a fosszilis energiahordozók betiltása mellett az egyik leginkább karbonsemleges energiaforrást, az atomenergiát is ellenzi;
úgy akarja átállítani az országok energiaellátását, hogy közben ellenzi a megújuló energia tárolásához szükséges akkumulátortechnológia terjesztését, fejlesztését;
az Oroszország elleni szankciók támogatásával hozzájárul az európai versenyképesség gyengítéséhez, valamint a kontinens országaiban az energiaárak emeléséhez.
Ma Európában háromszor-négy és félszer többet fizetünk az energiáért, mint amennyibe az Egyesült Államokban kerül. A problémák leküzdéséhez a szénalapú erőműveket kell visszakapcsolni, amivel azonban a szennyezés szintje csak tovább nő;
megdrágította a mezőgazdasági termelést, ezáltal versenyhátrányba hozta a magyar és az európai gazdákat, akik háttérbe szorulnak a génmódosított, rossz minőségű élelmiszereket termelő külföldi szereplőkkel szemben;

️ Ez mind NEM a zöld irányba visz!

A magyar kormány által elért eddigi eredmények azonban példaértékűek:

43%-kal csökkent 2023-ban a bruttó károsanyag-kibocsátás 1990-hez képest. Ezzel a teljesítménnyel már tavaly túlteljesítettük a korábbi 2030-as célszámot, amely megalapozta a klímavállalás növelését.

Magyarország 2022-ben a 4. helyre került az uniós tagállamok között az egységnyi energia előállítására jutó CO2-kibocsátás csökkentésében.

2024 elejére 1632 megawattal nőtt a napelemes rendszerek beépített teljesítménye Magyarországon, így a korábbiakban 2030-ra várt teljesítményt akár már idén elérhetjük.

A jövőre nézve még ambiciózusabb célokat tűztünk ki: 2030-ra nem 40%-os, hanem 50%-os csökkentést célzunk meg az üvegházhatású gázok kibocsátásában.

Mi támogatjuk a gazdákat: a mostani EU-s költségvetési ciklusban, azaz 2027-ig az uniós források mellé a kormány 80%-os nemzeti finanszírozást biztosít.

A 2019-ben indult Országfásítási Program keretében 184 millió darab új fát ültettünk el. A természeti értékeink védelmére és a meglévő erdők megőrzésére a korábbinál háromszor nagyobb forrás, összesen 310 milliárd forint áll rendelkezésre.

️A Greenpeace a múlt, a józan ész talaján álló zöldpolitika pedig a jövő és a közös érdekünk.

Trump a Fehér Házban, mi meg a geopolitikai fősodorban!

Olyan korszakot élünk, amikor egyre több nagyhatalom érdekelt a sikerünkben. A kelettől nyugatig terjedő együttműködéseink egyedülálló…

Senkit nem hagyunk az út szélén!
Még idén benyújtjuk a személyszállítási törvényt, amely garantálja az utasok jogait és a szolgáltató állam kötelezettségeit.

Jogosan tehetjük fel a kérdést. Ha valaki a saját szavazóiról beszél csúnyán, mint Magyar Péter, akkor vajon mit várhat tőle az egész ország, amit vezetni akar?

A magyar elnökség keretében megrendezett múlt heti diplomáciai csúcsesemények, az Európai Politikai Közösség és az informális Európai Tanács üléseiről tartottam beszámolót a Fidesz-KDNP EP-…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média