Ha már Brüsszel orosz és belorusz kémekkel riogat a hazai Nemzeti Kártya program kiterjesztése miatt, nézzük meg a valóságot, azaz hogy az adatok alapján az egyes EU-s tagállamokban milyen arányban tartózkodnak az említett két ország állampolgárai.

2022-ben csak Németországban – ők még nem közöltek 2023-as adatokat – majdnem 230 ezer orosz állampolgárnak volt tartózkodási engedélye, de Spanyolországban is majdnem 100 ezren, Franciaországban több mint 60 ezren, Olaszországban pedig közel 50 ezren tartózkodtak. A térségünkben messze nem nálunk él a legtöbb orosz állampolgár: Csehországban majdnem 40 ezren, Ausztriában és Lengyelországban pedig több mint 20 ezren élnek.

A legnagyobb belorusz közösség Lengyelországban él, több mint negyedmillió ember️ 2014 óta az ő létszámuk megnégyszereződött. Lengyelország után – akárcsak az oroszok esetében – Olaszországban, Spanyolországban, Franciaországban, valamint Csehországban él a legtöbb belorusz.

Az uniós statisztikák szerint ma nagyjából 1 millió orosznak és belorusznak van tartózkodási engedélye az EU területén. A Magyarországon valamilyen típusú tartózkodási engedéllyel rendelkező oroszok és beloruszok a teljes uniós létszám alig 1 százalékát adják, ami körülbelül 11 ezer fő.

Ami a munkavállalási célú engedélyeket illeti, 2023-ban nagyjából 180 ezer orosz és belorusz rendelkezett ilyen engedéllyel az EU-ban, miközben Magyarországon ennek csupán kevesebb mint az 1 százaléka élt és dolgozott.

Vajon valóban Magyarország jelent biztonsági kihívást, miközben például Lengyelországban jelenleg több mint 130 ezer belorusz állampolgár dolgozik

Hazánk szabályozása miatt egyes országok, mint például Észtország vagy Finnország, különösen aggódnak, de miért nem tették fel maguknak ezeket a kérdéseket, amikor tízezerszámra – a magyar adat sokszorosával – engedtek be orosz és belorusz állampolgárokat a területükre?

Fontos leszögezni, hogy a Nemzeti Kártya program nem jelent biztonsági kockázatot a schengeni térség szempontjából, hiszen az orosz és belorusz állampolgároknak is átfogó ellenőrzésen kell átesniük a magyarországi belépéshez és tartózkodáshoz.

Nyilvánvaló tehát, hogy egy újabb Brüsszelből koordinált politikai hadjáratról van szó, amely során a brüsszeli elit a tényeket és az adatokat ismét figyelmen kívül hagyja.

A mintegy 500 kilométernyi új vasút építése és felújítása mellett villamosítunk, és a forgalomirányítás technikáját is korszerűsítjük. A stabilabb energiaellátás és a meghibásodások arányának…

Segítsetek! Ezek a svédországi bandaháborúk, amelyekről a Telex hirtelen elkezdett írni, ezek ilyen zenekarok közötti nézeteltérések csak ugye? Hiszen náluk olvastam azt is, hogy nincsenek noGO zónák…

Elfogadhatatlan, hogy az Európai Bizottság semmit sem tesz a szlovák és magyar kőolajellátást veszélyeztető ukrán lépésekkel kapcsolatban.

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média