️
️
️ „Ha egyszer átadod az EU-nak a hatalmat, nagyon nehéz visszaszerezni”!
️
️
️ Az unió migrációs politikáját Georg Menz-cel, az Old Dominion University professzorával és az MCC vendégkutatójával…
Két év kihagyás után ismét egyeztetett a Visegrádi Csoport négy miniszterelnöke 2026. június 23-ám.
A gödöllői találkozó alkalmával a négy állam vezetői egyformán fontosnak ítélte a formáció „újraindítását”, a korábbi vitás kérdések rendezését és az együttműködések dinamizmusának fellendítését.
Az egyeztetés során megerősítették, hogy az együttműködéseket minden olyan szakpolitikai területen szükséges fokozni, amelyeken a négy állam érdekei azonosak.
Megállapodás született arról is, hogy közös üléseket tartanak az Európai Tanács, és az Európai Unió Tanácsának ülései előtt, ezzel is elősegítve a közös érdekek hatékonyabb érvényesítését az EU-ban.
Jelenleg kiemelt prioritást élvez a V4 közös állásfoglalásaiban az EU 2028-2034-es időszakra vonatkozó többéves pénzügyi kerete (MFF), továbbá a kohéziós-, és agrár-, valamint vidékfejlesztési szakpolitikák is.
Kiemelt szerepet kap a közös egyeztetések során az EU bővítés, a zöld átmenet, a versenyképesség és a kereskedelempolitika is.
A találkozó keretében célul tűzték ki a felek a tagországok honvédelmi, belügyi, kulturális együttműködéseinek megerősítését is.
A korábbi fejlesztésekhez hasonlóan, az elkövetkező években is kiemelt hangsúlyt kapnak a régió közlekedési és energetikai infrastruktúráját célzó projektek.
A cél továbbra is azonos: a V4 országok gazdasági fejlesztése.
A teljes elemzés linkje a kommentek között.
️
️
️ „Ha egyszer átadod az EU-nak a hatalmat, nagyon nehéz visszaszerezni”!
️
️
️ Az unió migrációs politikáját Georg Menz-cel, az Old Dominion University professzorával és az MCC vendégkutatójával…
️ A tiszás Vitézy újra lebukott egy hazugságával! Tényleg azt hiszik, hogy az emberek h…ék? A kommentekből látszik, hogy már a Tiszára szavazók sem tűrik a hazugságaikat!
Végre szabadok.
Videó: Simon Péter https://www.tiktok.com/@simon.pter1?_r=1&_t=ZN-97VB1J53oRi
Így tűzték ki a fiatalok a magyar zászlókat! 👍
Videó: Jobbulást
Ezt már tényleg nem bírjuk. 
Egy zseniális komment a vármegyék eltörlésével kapcsolatban:
"960 évig jó volt a vármegye elnevezés. Hőn szeretett Rákosi Mátyás változtatta meg megyére. Csak azért nem lett rögtön 1990-ben…
mindeddig azt hallgattuk, hogy a nagyon komoly társadalmi felhatalmazás sem jelenti azt, hogy bármit meg lehet tenni, mert a demokrácia a kisebbség szaváról is szól. ezért nyígott minden ellenzéki…
Korlátozná a német kormány a gyermekek telefonhasználatát
Egy szakértői tanács szerdán terjesztette elő a német kormánynak ajánlását a közösségi médiumok tiltásáról 14 év alattiaknak. A CDU/SPD…
Irán nem akar LMBTQ propagandát a meccsen
Az iráni labdarúgó-szövetség arra kérte a FIFA-t, hogy semmilyen, az LMBTQ-közösséget támogató rendezvényt vagy szimbólumot ne engedélyezzen a pénteki Irán–…
A kormányfő kommentben befenyítette a vele szövetséges politikai elemzőt... úgy is mondhatnánk, 'MEGRADNAIZTA'
kérek egy kávét :)