Két év kihagyás után ismét egyeztetett a Visegrádi Csoport négy miniszterelnöke 2026. június 23-ám.
A gödöllői találkozó alkalmával a négy állam vezetői egyformán fontosnak ítélte a formáció „újraindítását”, a korábbi vitás kérdések rendezését és az együttműködések dinamizmusának fellendítését.
Az egyeztetés során megerősítették, hogy az együttműködéseket minden olyan szakpolitikai területen szükséges fokozni, amelyeken a négy állam érdekei azonosak. Megállapodás született arról is, hogy közös üléseket tartanak az Európai Tanács, és az Európai Unió Tanácsának ülései előtt, ezzel is elősegítve a közös érdekek hatékonyabb érvényesítését az EU-ban.
Jelenleg kiemelt prioritást élvez a V4 közös állásfoglalásaiban az EU 2028-2034-es időszakra vonatkozó többéves pénzügyi kerete (MFF), továbbá a kohéziós-, és agrár-, valamint vidékfejlesztési szakpolitikák is.
Kiemelt szerepet kap a közös egyeztetések során az EU bővítés, a zöld átmenet, a versenyképesség és a kereskedelempolitika is.
A találkozó keretében célul tűzték ki a felek a tagországok honvédelmi, belügyi, kulturális együttműködéseinek megerősítését is.
A korábbi fejlesztésekhez hasonlóan, az elkövetkező években is kiemelt hangsúlyt kapnak a régió közlekedési és energetikai infrastruktúráját célzó projektek.
A cél továbbra is azonos: a V4 országok gazdasági fejlesztése.

A teljes elemzés linkje a kommentek között.

️ „Ha egyszer átadod az EU-nak a hatalmat, nagyon nehéz visszaszerezni”!

️ Az unió migrációs politikáját Georg Menz-cel, az Old Dominion University professzorával és az MCC vendégkutatójával…

️ A tiszás Vitézy újra lebukott egy hazugságával! Tényleg azt hiszik, hogy az emberek h…ék? A kommentekből látszik, hogy már a Tiszára szavazók sem tűrik a hazugságaikat!

Egy zseniális komment a vármegyék eltörlésével kapcsolatban:

"960 évig jó volt a vármegye elnevezés. Hőn szeretett Rákosi Mátyás változtatta meg megyére. Csak azért nem lett rögtön 1990-ben…

mindeddig azt hallgattuk, hogy a nagyon komoly társadalmi felhatalmazás sem jelenti azt, hogy bármit meg lehet tenni, mert a demokrácia a kisebbség szaváról is szól. ezért nyígott minden ellenzéki…

Korlátozná a német kormány a gyermekek telefonhasználatát

Egy szakértői tanács szerdán terjesztette elő a német kormánynak ajánlását a közösségi médiumok tiltásáról 14 év alattiaknak. A CDU/SPD…

Irán nem akar LMBTQ propagandát a meccsen

Az iráni labdarúgó-szövetség arra kérte a FIFA-t, hogy semmilyen, az LMBTQ-közösséget támogató rendezvényt vagy szimbólumot ne engedélyezzen a pénteki Irán–…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média