ez a csávó, a.k.a. Magyar Péter már perceken belül is színtisztán hazudik
EZ NEM MEGSZORÍTÁS, HANEM JÓLÉTI TEHERMENTESÍTÉS! 


Az elmúlt napokban tele lett a hírfolyamom károgókkal, akik azt próbálják beadni a magyar embereknek, hogy a SZINISZTERELNÖK szépen lassan, suttyomban elkezdte kivezetni azokat a támogatásokat, amelyekkel a bukott narancsosok a családokat, a fiatalokat, az édesanyákat és a vállalkozókat segítette. 
És tudjátok mit? IGEN!
☝️ A SZINISZTERELNÖK megszüntette a védett üzemanyagárat! 
IGEN!
☝️ A kisvállalkozók háromszázalékos hitelét is egyetlen lendületes mozdulattal küldte a gazdaságtörténet lomtárába! 
És igen, az is igaz, hogy a kampányban még arról beszélt, hogy minden jó intézkedést megtart az előző rendszerből.
DE KÖNYÖRGÖM EMBEREK!!! Miért akar bárki ilyen jelentéktelen részletekkel foglalkozni, amikor a szemünk előtt zajlik a XXI. század legnagyobb politikai előadása? 


Tényleg az érdekel benneteket, hogy mennyibe kerül a benzin? Hogy milyen kamaton jut hitelhez egy vállalkozó? Hogy mennyi pénz marad egy család zsebében? Ezek unalmas, szürke, hétköznapi dolgok. A történelemkönyvek nem a kedvezményes hitelkonstrukciókról írnak fejezeteket. A történelemkönyvek a TISZTÍTÓTŰZRŐL írnak!
A parlamenti monológokról!
A hatórás politikai performanszokról!
A napi alkotmányos hullámvasutakról! 
Mert a háromszázalékos hitel csak egy hitel volt. A Tisztítótűz viszont egy ÉLMÉNY. 
A védett üzemanyagár csak egy ár volt. A Kedves Vezető napi három sajtótájékoztatója viszont KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG. 
A családtámogatás csak pénz volt. Az abszolút filmszínház viszont megismételhetetlen történelmi pillanat. 

Ahogy az ősi közgazdasági bölcsesség is mondja: a pénz jön, a pénz megy, de a politikai csinnadratta örök.
Éppen ezért szeretném megnyugtatni a rendszerváltó felebarátaimat. Ha a következő hónapokban egyszer csak eltűnik a CSOK...
️ Ha felszívódik az édesanyák SZJA-mentessége...
️ Ha nyoma vész az otthonteremtési támogatásoknak...
️ Ha köddé válik még néhány kedvezmény, amiről tegnap még azt hittük, hogy örökké velünk marad...
️ akkor sem szabad pánikba esni! Mert lehet, hogy kevesebb lesz a támogatás, de több lesz a parlamenti kiabálás. 
Lehet, hogy drágább lesz az élet, de olcsóbb lesz a politikai dramaturgia. 
Lehet, hogy a családi kassza karcsúbb lesz, de a Facebook-posztok hosszabbak. 

És valljuk be őszintén: lakhatási támogatásból nem lehet virális videót készíteni. Egy kedvezményes hitelprogram nem fog habzó szájú vitákat generálni. Egy benzinársapka nem fogja napokig uralni a közbeszédet. De egy jól időzített politikai cirkusz? Egy szürreális alkotmánymódosítás? Egy teátrális hadjárat a bukott narancsosok ellen? Na AZ igen! 

️
Ezért arra kérlek benneteket, hogy ne a pénzt nézzétek! Ne a támogatásokat! Ne a kedvezményeket! Ne azt figyeljétek, hogy miből mennyi marad! Hanem az ÉLMÉNYT! 
Mert jóléti intézkedések jönnek-mennek, de ilyen intenzitású politikai valóságshow csak évszázadonként egyszer adatik meg egy nemzetnek. És mi most ennek a kellős közepén ülünk, az első sorban, pattogatott kukorica nélkül. 

ÁRADJON A FILMSZÍNHÁZ!!!
ÁRADJANAK A NAGY BEJELENTÉSEK!!!
ÁRADJANAK A KIVEZETÉSEK ÉS AZ ÚJRACSOMAGOLT MAGYARÁZATOK!!!
ÁRADJON A POLITIKAI PERFORMANSZMŰVÉSZET!!!
ÉS ÁRADJON OLYAN ERŐVEL A RENDSZERVÁLTÁS, HOGY MIRE ELFOGY AZ UTOLSÓ TÁMOGATÁS IS, MÁR SENKI NE EMLÉKEZZEN RÁ, HOGY VALAHA VOLT!!! 



/posztok.hu
️
️




