Franciaország már a Covid után fellángoló áremelkedések nyomán elkezdett “rezsivédeni”, juttatásokat osztani, energiaárakat limitálni, még az atomenergia szerepét is átgondolni.

A következő hónapok, talán évek nagy európai témája a megélhetés: az elszálló infláció, az energia ára, az energia elérhetősége, az életszínvonal megőrzése vagy csökkenése. Nem kivétel ez alól Franciaország sem, ahol már tavaly, a Covid után fellángoló áremelkedések nyomán elkezdett a kormányzat “rezsivédeni”, juttatásokat osztani, energiaárakat limitálni, sőt, még az energiapolitikát, különösen az atomenergia szerepét is átgondolni.

Sikeresek a szankciók!
Hannover az első német város, ahol lekapcsolták a meleg vizet a középületekben, miután az oroszok egyre kevesebb gázt küldenek.

Nincs az a hangtechnikus, aki tudna valamit kezdeni azzal, ahogy kifütyülték a német gazdasági minisztert!

Robert Habeck baloldali zöldpolitikus az elhibázott brüsszeli szankciók nagy támogatója, az…

Földrengés volt Kács közelében

Az ELKH Földfizikai és Űrtudományi Intézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium közleménye szerint ma 17 óra 22 perckor, két kilométeres mélységben földrengés…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média