Hát fene se tudja, de ha EZEK az EU alapértekei, akkor szerintem futás
Eldőlt: Gáz-és energiahiány lesz télen Európában!
️ Azt hiszem, tegnap eldőlt: GÁZ- ÉS ENERGIAHIÁNY LESZ TÉLEN EURÓPÁBAN!
☝️Tegnap kiderült, hogy a Gazprom leállít és nagyjavításra küld egy újabb turbinát (miközben a másik hasonló berendezés sem érkezett még vissza Kanadából), így szerdától csak ÖTÖDE ÉRKEZIK ANNAK A GÁZMENNYISÉGNEK, amennyi egyébként békeidőben jöhetne az Északi Áramlat 1-es vezetéken.
1️⃣. Ezzel Európa alighanem kifut az időből!
👉 Egy hónap van a nyárból, közeledik a betárolási időszak vége (hamarosan északon már fűteni kell, egyre rövidebbek lesznek a nappalok, egyre több áram fogy…) és egyelőre borzalmasan kevés gáz van a tárolókban, ráadásul csak csordogál az utánpótlás.
️Beszéltem tegnap egy szakértővel, szerinte ha esetleg “varázsütésre” rendeződne a helyzet (nem fog…), akkor sem lenne már idő feltölteni normális szintre a német tárolókat
️
2️⃣. A Gazprom tegnapi lépése (trükkje, hazugsága - kinek hogy tetszik…) jól mutatja, hogy az oroszok nem akarnak “segíteni” Európának. Miért is akarnának, miközben háborúzunk velük…
👉 Az oroszok egy dolgot akarnak: viszonylag KEVÉS GÁZT ELADNI Európának, BORZALMASAN DRÁGÁN. Pillanatnyilag éppen ez történik. Ezzel Oroszország pénzénél van, Európa pedig bajban!
1️⃣+2️⃣ = szinte borítékolható a téli gázhiány.
☝️Egy fontos, nyitott kérdés maradt még!
Tudjuk, hogy a németeknél a legkritikusabb a helyzet, nekik fáj leginkább, hogy nem jön az orosz gáz.
🥶 A kérdés, hogy télen elveszi-e Németország a gázt azoktól a tagállamoktól, amelyeknek több van?!?! Például Magyarországtól.
Nagyjából erről szól az Európai Bizottság múlt heti, “15 százalékot spórolni kell és kisegíteni másokat” javaslata…
Hát fene se tudja, de ha EZEK az EU alapértekei, akkor szerintem futás
Donáth Anna, a Momentum volt elnöke is trendi akar lenni a TikTok-on, de inkább csak bohóccá válik:
Egy hét, egy képen, a brüsszeli bánatbürokraták és a 180 eurós gázárak világában
️
Ugyanazt csinálják, mint a hazai baloldal a Fővárosban!
Karácsonyék a budapestieket spórolásra utasítják, lekapcsolják a közvilágítást és a fűtést, de ők közbeb 150 milliós villát vesznek,…
Az EU energiaügyi miniszterei ma tárgyalnak Brüsszel új veszélyhelyzeti javaslatáról.
👉 Annak ellenére, hogy az Európai Bizottság fél éve dolgozik a terven, a javaslat legfeljebb Németországnak…
13 magyar katona és kettő Mi-17-es szállítóhelikopter segített oltani három napon keresztül a Szlovéniában tomboló erdőtüzet.
A részletekről Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség…
️ Azt hiszem, tegnap eldőlt: GÁZ- ÉS ENERGIAHIÁNY LESZ TÉLEN EURÓPÁBAN!
☝️Tegnap kiderült, hogy a Gazprom leállít és nagyjavításra küld egy újabb turbinát (miközben a másik hasonló berendezés sem…
Biró András:
Európa úgy lehet sikeres a jövőben, ahogyan a múltban is volt: a brüsszeli birodalom helyett a nemzetek reneszánszát kell meghirdetnie.