️ Azt hiszem, tegnap eldőlt: GÁZ- ÉS ENERGIAHIÁNY LESZ TÉLEN EURÓPÁBAN!
☝️Tegnap kiderült, hogy a Gazprom leállít és nagyjavításra küld egy újabb turbinát (miközben a másik hasonló berendezés sem érkezett még vissza Kanadából), így szerdától csak ÖTÖDE ÉRKEZIK ANNAK A GÁZMENNYISÉGNEK, amennyi egyébként békeidőben jöhetne az Északi Áramlat 1-es vezetéken.
1️⃣. Ezzel Európa alighanem kifut az időből!
👉 Egy hónap van a nyárból, közeledik a betárolási időszak vége (hamarosan északon már fűteni kell, egyre rövidebbek lesznek a nappalok, egyre több áram fogy…) és egyelőre borzalmasan kevés gáz van a tárolókban, ráadásul csak csordogál az utánpótlás.
️Beszéltem tegnap egy szakértővel, szerinte ha esetleg “varázsütésre” rendeződne a helyzet (nem fog…), akkor sem lenne már idő feltölteni normális szintre a német tárolókat
️
2️⃣. A Gazprom tegnapi lépése (trükkje, hazugsága - kinek hogy tetszik…) jól mutatja, hogy az oroszok nem akarnak “segíteni” Európának. Miért is akarnának, miközben háborúzunk velük…
👉 Az oroszok egy dolgot akarnak: viszonylag KEVÉS GÁZT ELADNI Európának, BORZALMASAN DRÁGÁN. Pillanatnyilag éppen ez történik. Ezzel Oroszország pénzénél van, Európa pedig bajban!
1️⃣+2️⃣ = szinte borítékolható a téli gázhiány.
☝️Egy fontos, nyitott kérdés maradt még!
Tudjuk, hogy a németeknél a legkritikusabb a helyzet, nekik fáj leginkább, hogy nem jön az orosz gáz.
🥶 A kérdés, hogy télen elveszi-e Németország a gázt azoktól a tagállamoktól, amelyeknek több van?!?! Például Magyarországtól.
Nagyjából erről szól az Európai Bizottság múlt heti, “15 százalékot spórolni kell és kisegíteni másokat” javaslata…
#nemethbalazshirei
#demokratikusmemek
#ÉRTÉKKÖZÖSSÉG
#STB
Forrás: Németh Balázs vagyok
/posztok.hu







