️ Azt hiszem, tegnap eldőlt: GÁZ- ÉS ENERGIAHIÁNY LESZ TÉLEN EURÓPÁBAN!
☝️Tegnap kiderült, hogy a Gazprom leállít és nagyjavításra küld egy újabb turbinát (miközben a másik hasonló berendezés sem érkezett még vissza Kanadából), így szerdától csak ÖTÖDE ÉRKEZIK ANNAK A GÁZMENNYISÉGNEK, amennyi egyébként békeidőben jöhetne az Északi Áramlat 1-es vezetéken.

1️⃣. Ezzel Európa alighanem kifut az időből!

👉 Egy hónap van a nyárból, közeledik a betárolási időszak vége (hamarosan északon már fűteni kell, egyre rövidebbek lesznek a nappalok, egyre több áram fogy…) és egyelőre borzalmasan kevés gáz van a tárolókban, ráadásul csak csordogál az utánpótlás.

️Beszéltem tegnap egy szakértővel, szerinte ha esetleg “varázsütésre” rendeződne a helyzet (nem fog…), akkor sem lenne már idő feltölteni normális szintre a német tárolókat

2️⃣. A Gazprom tegnapi lépése (trükkje, hazugsága - kinek hogy tetszik…) jól mutatja, hogy az oroszok nem akarnak “segíteni” Európának. Miért is akarnának, miközben háborúzunk velük…

👉 Az oroszok egy dolgot akarnak: viszonylag KEVÉS GÁZT ELADNI Európának, BORZALMASAN DRÁGÁN. Pillanatnyilag éppen ez történik. Ezzel Oroszország pénzénél van, Európa pedig bajban!

1️⃣+2️⃣ = szinte borítékolható a téli gázhiány.

☝️Egy fontos, nyitott kérdés maradt még!

Tudjuk, hogy a németeknél a legkritikusabb a helyzet, nekik fáj leginkább, hogy nem jön az orosz gáz.

🥶 A kérdés, hogy télen elveszi-e Németország a gázt azoktól a tagállamoktól, amelyeknek több van?!?! Például Magyarországtól.

Nagyjából erről szól az Európai Bizottság múlt heti, “15 százalékot spórolni kell és kisegíteni másokat” javaslata…

#nemethbalazshirei
#demokratikusmemek
#ÉRTÉKKÖZÖSSÉG
#STB
Forrás: Németh Balázs vagyok

Nátzik! Onnan tudod, hogy valakit nem a globalista elit hátsójából rántottak ki, hogy a balosok egyből nátzizzák! Bezzeg a karlendítő, zsidólistázó országgyűlölési meg EP képviselői a magyarországi…

Orbán Viktorbeszédét intellektuális hiányosságok okán nem nagyon értették meg a baloldalon vagy csak tudatosan félreértelmezik. Gyurcsány nácizása kritikán aluli, ráadásul ő fogott össze az…

Az Európai Bizottság nem létező törvényeket és előírásokat kér rajtunk számon, miközben a globalisták a létező törvényeket sem tartják be.

Az Európai Bizottság, kilóra megvett percemberkék gyülekezete!

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média