Tudjátok, miért záratta le a finn kormány a finn-orosz határt? Gondolhatnánk, hogy az ukrajnai háború nyomán, Oroszországtól NATO csatlakozásával is egyre inkább elhidegülő Finnország lépése ez. De nem. A frissen megalakult jobboldali kormány azzal indokolta a döntést, hogy 2023 szeptemberében 280 menekültjogi kérelmet adtak be (mi örülnénk ilyen alacsony számnak, nálunk átlag naponta háromszor ennyi illegális! határátlépési kísérlet van!) biciklivel és buszokkal érkezők, ami horribile dictu, sokmilliós kibocsátó országokról lévén szó (Irak, Szíria, Jemen, és egyéb közel-keletiek) ijesztő szám a finneknek. Ha most ennyien próbálkoznak, mi lesz később?! A finn kormány az orosz felet vádolja szervezett embercsempészettel (állításuk szerint az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat csábítja a migránsokat Oroszországba, majd biciklivel látják el őket, vagy busszal viszik a határra). A témát a strasbourgi EU parlament nyomban napirendre is tűzte.

Az EP képviselői egyöntetű támogatásukat fejezték ki Finnország mellett, ugyanakkor hangsúlyozták azon migránsok jogainak és méltóságának védelmének fontosságát, „akiknek kiszolgáltatott helyzetét a Putyin-gépezet használja ki”.

Kétszer is elolvastam a Deutsche Welle orosz kiadású riportjában, hogy biztosan jól értem-e az Európai Bizottság belügyi biztosát, aki szerint az EU-nak egységes koncepcióra van szüksége a menekültek instrumentalizálásának (magyarul: eszközként való felhasználásának) megoldására, amely „saját értékeinket önmagunk ellen irányítja”.

Érdekes nem? Csupa olyan dologra lett hirtelen érzékeny az EB, amiről, ha mi beszélünk, magasra tesz. Sérelmezik, hogy a legtöbb menedékkérő nem rendelkezik a Finnországba való belépéshez szükséges dokumentumokkal. A finn hatóságok ezeket a tevékenységeket „egyértelműen szervezettnek” tartják, amelyek komoly veszélyt jelentenek a nemzetbiztonságra. Nocsak. Jó szívvel ajánlom a belügyi biztos hiperszenzitív lelkének a magyar kormány által nyilvánosságra hozott titkosszolgálati jelentést, amely a déli határnál megjelenő terrorkockázatokról, a terrorizmus és az illegális bevándorlás összefüggéséről szól.

„Az EU-nak több forrásra van szüksége az Europoltól és az Európai Határ- és Partvédelmi Ügynökségtől (Frontex) Oroszországgal közös leghosszabb külső határán, valamint modellre van szüksége a hibrid műveletek leküzdésére.” - mondják. Az ész megáll, mi ugyanezt a tam-tam dobot ütjük 2015 óta!

Tiltakozhat jobboldali kormány a migráció ellen, ha finn, és az orosz kormánnyal vív, de nem tiltakozhat jobboldali kormány, ha magyar, és az EU-s kötelező migránskvóta ellen lép fel?
Ha finnekhez mennek a migránsok, toloncolják vissza, ha hozzánk, akkor fogadjuk be őket? Ha a finneknek kell pénz határvédelemre, jusson, ha nekünk, akkor nem, csak azért mert mi nem Oroszországgal vagyunk határosak? Micsoda álszent szemlélet ez?

Ezeket a szelektíven érzékeny, strasbourgi és brüsszeli plüssfotelhez szokott politikusokat legszívesebben lepottyantanám a szerb-magyar határra, leginkább éjszakai szolgálatba, néhány hónapra, télen. Ursuláék ne csak a finneket védjék (a védelmükkel egyetértek, a kettős mércét kifogásolom), hanem a magyarokat is, akik nagyságrendekkel több illegális bevándorlóval küzdenek, a saját költségükön, az EU védelmében!

Parlamenti felszólalással indult a délelőtt, napirenden „A Hungary Helps Programról” szóló törvényjavaslat általános vitája.

A magyar modell alapja nem változik, gyakorlatában fejlődik! Továbbra is a…

Főispánok és Járási Hivatalvezetők Országos Találkozóján

Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója Varsóban ad elő egy Belaruszról szóló konferencián. Megvitatják többek között, hogy:
Kell-e tartani újabb támadástól Belarusz…

Orbán Viktor a Weltwoche svájci hetilapnak arról, hogy hogyan lehet túlélni a politikában.

Nézd meg a videót!

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média